Nowy numer 3/2021 Archiwum

Módlmy się o zdrowie bp. Stefana Cichego

Proszą o to współpracownicy ordynariusza legnickiego.

W maju bp Stefan Cichy trafił do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że stan jego zdrowia jest poważny.

Dlatego już w maju biskup odwołał wiele z zaplanowanych spotkań i wizyt. Zabrakło go m.in. w czasie polsko-niemieckiej pielgrzymki do Krzeszowa. Nie przewodniczył też liturgii święceń prezbiteratu w legnickiej katedrze 25 maja. Był tam jednak obecny i zabrał głos na koniec liturgii. Wyraził wówczas wdzięczność za wsparcie modlitewne.

Kilka dni później biskup znowu trafił do szpitala.

Ks. dr Mariusz Majewski, sekretarz bp. Stefana Cichego, w rozmowie z "Gościem Legnickim" zwraca uwagę na potrzebę i wartość modlitwy wstawienniczej. - Zachęcam do modlitwy o zdrowie biskupa, bo Boża pomoc jest potrzebna. Ksiądz biskup dziękuje za dotychczasową modlitwę. Mówił mi nawet, że odczuwa jej działanie. Ilekroć z nim rozmawiam telefonicznie czy podczas odwiedzin w szpitalu mówi, że czuje moc modlitwy ludzi, którzy go wspierają. Powiedział mi też, że otrzymuje wiele deklaracji wsparcia i życzliwych słów również drogą elektroniczną - opowiada ks. M. Majewski.

Kapłan przypomina o zbliżającej się rocznicy święceń prezbiteratu hierarchy legnickiego.

- Myślę, że warto w czasie Eucharystii np. w czasie modlitwy powszechnej, włączyć i taką intencję - o zdrowie biskupa Stefana, a także przed 50. rocznicą jego święceń kapłańskich, tak aby mógł spokojnie i w pełni sił uczestniczyć w tej liturgii. Zaplanowano ją na 29 czerwca, w uroczystość śś. Piotra i Pawła - informuje ks. M. Majewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama