Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zostań wolontariuszem i ocal abortowanych

W diecezji legnickiej trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia.

W kościołach diecezji legnickiej, za pozwoleniem ks. bp. Stefana Cichego, odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie ludzkiego płodu i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Inicjatywę w naszej diecezji koordynuje Artur Frankiewicz.

- Jest to druga próba warszawskiej fundacji PRO - Prawo do życia. Przed dwoma laty niestety nie udało się zmienić ustawy i całkowicie zakazać w naszym kraju dokonywania aborcji. Tym razem proponujemy zmiany, które zabronią zabijania nienarodzonych z powodu wykrycia wad rozwojowych czy z powodu dodatkowego chromosomu, czyli dzieci z chorobą Downa. Liczymy na wrażliwość Polaków, w tym parlamentarzystów - tłumaczy Artur Frankiewicz.

Obecnie w Polsce około 95% wszystkich aborcji jest dokonywanych na dzieciach podejrzanych o chorobę. Projekt zakłada usunięcie z ustawy przesłanki, pozwalającej na ich zabijanie, a mianowicie usunięcie art. 4a par. 1 ust. 2, który brzmi: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

Organizatorzy postawili sobie za cel zebranie 1 mln podpisów. Zbiórka zakończy się 23 czerwca. W wielu miejscach w Polsce wolontariusze chodzą z listami po centrach miast. W naszej diecezji brakuje jednak wolontariuszy, dlatego zbiórka odbywa się w kościołach. Niestety, nawet i tych miejsc jest dotychczas niewiele.

- Zachęcam do kontaktu ze mną i do poświęcenia kilku chwil, które mogą zaowocować zmianą ustawy. Apeluję o wrażliwość i zostanie wolontariuszem w dobrej sprawie - apeluje Artur Frankiewicz. Chętni mogą skontaktować się z koordynatorem telefonicznie 602634670 bądź poprzez email: afrankiewicz@ambconsulting.pl.

PROJEKT USTAWY

DO POBRANIA KARTA DO ZBIERANIA PODPISÓW

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama