Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bieg przez dwa kraje

Już ponad 2 tys. zgłoszeń odnotowali organizatorzy tegorocznego Europamarathon Görlitz - Zgorzelec. Start 2 czerwca.

W rankingu maratonów niemieckich Europamarathon Görlitz - Zgorzelec zajmuje wysokie, trzecie miejsce i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród biegaczy.

Tym bardziej, że oprócz biegu na królewskim dystansie 42 km oferuje jeszcze udział w półmaratonie, biegu i chodzie z kijkami na 10 km oraz biegu na 5 km.

Co roku w imprezie czynnie uczestniczą dzieci, dla których od kilku edycji rozgrywany jest Bieg Bambini na dystansie 400 m.

Najczęściej maluchy biegną razem z towarzyszącymi im rodzicami. W tym roku, po raz pierwszy, przygotowano także  dwukilometrową trasę dla najmłodszych rolkarzy.

Bieg przez dwa kraje   Oprócz koronnej konkurencji, maratonu na dystansie ponad 42 km, organizowane są także biegi na rolkach Renata Burdosz /UM Zgorzelec

Jak poinformowali organizatorzy, do połowy maja zgłosiło się do biegu na 400 m trzydzieścioro dzieci, a dziesięcioro dziecięcych rolkarzy zadeklarowało chęć uczestnictwa w biegu na 2 km.

Przypomnijmy, że zapisy trwają do dnia rozpoczęcia biegu.

W tym roku wszyscy uczestnicy jubileuszowej edycji Europamarathonu otrzymają piękne, ręcznie obrabiane i szlifowane szklane medale, zamówione przez organizatorów w pracowni rękodzielniczej.

Europamarathon Görlitz - Zgorzelec to biegi uliczne, które organizuje niemieckie stowarzyszenie Europamarathon Görlitz - Zgorzelec e.V. i jego polscy partnerzy - wcześniej Stowarzyszenie Biegowe EDI TEAM i zgorzelecki Urząd Miasta, obecnie tylko magistrat

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama