Nowy numer 03/2020 Archiwum

Katolicy murem przeciw satanizmowi

Dziesięć legnickich organizacji podpisało wspólny protest ws. koncertu satanistów.

Organizacje prawicowe z Legnicy podpisały się pod protestem, który został wręczony organizatorowi koncertu satanistycznej grupy "Christ Agony". Klub Spiżarnia, organizator, na razie nie ustosunkował się do treści dokumentu. Protestującym udało się na początku tygodnia wymusić na Legnickim Centrum Kultury.rezygnację ze współorganizacji koncertu. Menadżerowie ze Spiżarni ogłosili koncert "zakazanym" i pod takim hasłem rozpoczęli jego reklamę.

Pomysł koncertu satanistów wywołał burzę na legnickiej scenie politycznej. Adam Wierzbicki, lokalny działacz PiS, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów koncertu.

Oto treść dokumentu:

Jako społeczność Legnicy, wychowana i ukształtowana w duchu wiary katolickiej, zdecydowanie i kategorycznie sprzeciwiamy się organizacji w naszym mieście jakichkolwiek imprez o charakterze satanistycznym.

Z przykrością stwierdzamy, że właściciele lokalu Spiżarnia mieszczącego się w Legnicy przy ul. Piastowskiej nie zdecydował się na odwołanie koncertu satanistycznego dn. 11.05.13 (mimo, że zrobili to niektórzy sponsorzy włącznie z Urzędem Miasta Legnica). Jakikolwiek udział w organizowaniu i popieraniu takich przedsięwzięć, to jawne nawoływanie do demoralizacji, agresji, a dla katolików łamanie pierwszego przykazania. Z autopsji wielu rodaków wiemy, iż tego typu przedsięwzięcia skutkują czynami o charakterze wandalizmu: niszczeniem nagrobków, bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego.

Mamy świadomość, że w Państwa lokalu jest organizowanych wiele rozmaitych, kulturalnych koncertów, tym bardziej dziwi fakt, iż zdecydowaliście się Państwo na promowanie tak skrajnej formy rozrywki.

Uczestnikami Waszych imprez jest przede wszystkim młodzież. A to są nasze dzieci i wnuki. W trosce o ich wychowanie i morale apelujemy o odwołanie koncertu satanistycznego dn. 11.05.13. Jeżeli jednak dojdzie do w/w imprezy, oświadczamy, że członkowie niżej wymienionych organizacji katolickich działających w naszym mieście rozpoczną długoterminowy bojkot Waszego lokalu, koncertów, imprez i sponsorów. Oczywiście będziemy do tego namawiać nasze rodziny, przyjaciół, znajomych i obiecujemy zmasowaną akcję w Legnicy i okolicach.

Pod apelem podpisały się: Akcja Katolicka, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów, Duszpasterstwo Akademickie Ikona, Duszpasterstwo Ludzi Pracy 90, Fundacja Pro, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Legnicki Klubu Gazety Polskiej, Ruch Społeczny Legniczan, Rodzina Radia Maryja, Solidarni 2010, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, senator Dorota Czudowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • margeritta
  10.05.2013 12:49
  "Planowany koncert zespołów satanistycznych jest wymierzony nienawiścią do chrześcijan. Jest nastawiony na wyniesienie nienawiści na zewnątrz – do ludzi, do samego siebie, do Boga, do Kościoła, do księży. Ma na celu dokonanie obrazy uczuć religijnych chrześcijan" – tak uzasadnia swoje doniesienie do prokuratury Wierzbicki. Panu Wierzbickiemu należy przypomnieć, że impreza odbywa się w klubie, nie w plenerze i nie ma ryzyka, że zostaną obrażone uczucia religijne mimowolnych słuchaczy. Poza tym, klub jest prywatny i organizacjom - sygnatariuszom protestu nic do tego, kto i kiedy tam koncertuje. Menadżer nie ma obowiązku nawet ustosunkować się do tych wypocin, o odwołaniu koncertu nie wspominając.
  doceń 0
 • qwertynable
  10.05.2013 13:10
  qwertynable

  Mysle ze najbardziej wlascicieli "Spizarni" wystraszy ten "dlugoterminowy bojkot organizacji katolickich". :-)

  Ciekawe czy kiedys komus zaiskrzy w glowie mysl ze tego typu akcje "protestacyjne" to najlepsza reklama dla takich imprez?

 • anka
  10.05.2013 18:16
  "Jakikolwiek udział w organizowaniu i popieraniu takich przedsięwzięć, to jawne nawoływanie do demoralizacji, agresji, a dla katolików łamanie pierwszego przykazania"- dla katolików owszem ale przecież katolicy to nie jedyni ludzie w Polsce. Katolik na to nie pójdzie ale ktoś inny tak i ma do tego prawo. poza tym tekst o tym że takie koncerty skutkują niszczeniu nagrobków jest śmieszny ;d
  zakażmy wszelkich meczy piłkarskich- przecież chodzą na nie sami pseudokibice po których przemarszu trzeba wymieniać potłuczone szyby w oknach (to wynika z AUTOPSJI wielu rodaków)
  doceń 1
 • EO
  10.05.2013 19:02
  Popieram protest. Ludziom chorym, któzy nie rozumieją że karmią się paskudztwem trzeba to uświadamiać również dla ich dobra.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama