Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czech Barta wygrał "Grody"

Jan Barta (NetApp-Endura) wygrał klasyfikację generalną 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Pierwszy z Polaków - Mateusz Taciak z CCC Polsat Polkowice - był trzeci.

Przez cztery dni (2-5 maja) ulicami dolnośląskich miast ścigali się kolarze z 10 krajów, walcząc o laur najszybszego.

"Grody" rozpoczęło kryterium uliczne w Legnicy. Dzień później kolarze rywalizowali pomiędzy Świdnicą i Dzierżoniowem, by 3 maja przenieść się do Polkowic. Rano rozegrano tu jazdę indywidualną na czas, a po południu - etap górski.

Czwarty, ostatni etap o długości prawie 162 km, rozegrano w niedzielę (5.05) na trasie z Jawora do Złotoryi. Po drodze kolarze musieli wspinać się na Kapelę oraz Podgórki.

Czech Barta wygrał "Grody"   Trasa wyścigu wiodła najbardziej malowniczymi terenami diecezji legnickiej Roman Tomczak /GN

Najlepszy łączny czas przejazdu po wszystkich etapach miał Jan Barta z grupy NetApp-Endura - 11:53:47. W klasyfikacji generalnej Czech, mistrz kraju w jeździe indywidualnej na czas, pokonał kolarzy CCC Polsat Polkowice - Davide Rebellina i Mateusza Taciaka.

W klasyfikacji górskiej najlepszy był  Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat Polkowice. Najlepszym młodzieżowcem został Silvio Herkoltz z Team Stolting. Najlepszą drużyną - CCC Polsat Polkowice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama