Nowy numer 7/2019 Archiwum

Majówka na camino

Miłośnicy szlaku św. Jakuba zapraszają na jednodniową wędrówkę po Dolnym Śląsku.

Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy zaprasza na 4 maja na wędrówkę fragmentem szlaku św. Jakuba, a dokładnie dolnośląskim odcinkiem Via Regia.

Program

8.45 - wyjazd z Lubania-Uniegoszczy

9.00-9.30 - przejazd do Nowogrodźca

W Nowogrodźcu - zwiedzanie kościoła pw. św. św. Piotr i Pawła, zapoznanie z historią klasztoru sióstr magdalenek, zwiedzanie miasta.

Grupa wyruszy do Lubania, idąc w kierunku Nawojowa Łużyckiego.

14.00 - planowane dojście

Długość trasy wynosi 16 km. Grupę ochotników poprowadzi Emil Mendyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce. Chętni mogą się zgłaszać pod adres -: stowarzyszenieuniegoszcz@wp.pl.

Przejście jest częścią projektu "Uniegoszcz - historyczna reaktywacja" współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wystartował on w 2012 roku. Tworzy go Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy z siedzibą w Lubaniu, a partnerami są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba oraz parafia rzymsko-katolicka pw. Narodzenia NMP w Lubaniu-Uniegoszczy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL