Nowy numer 50/2018 Archiwum

Filmowcy wrócili na plan

Do połowy maja w Legnicy będą realizowane zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. To już trzeci obraz zrealizowany przez niego w tym mieście.

Najpierw filmowcy zrealizują sceny w gmachu Letii, gdzie zlokalizowano filmową siedzibę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Moskwie. Potem ekipa przeniesie się do Akademii Rycerskiej, gdzie będą kręcone ujęcia przed gmachem, na dziedzińcu, oraz w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

Później prace będą kontynuowane m.in. na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz byłego „kwadratu” (kwartału zajmowanego do 1992 r. przez wojska radzieckie) – w willi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Warto przypomnieć, że właśnie tutaj Waldemar Krzystek nakręcił fragmenty telewizyjnej wersji spektaklu „Ballada o Zakaczawiu”. Na koniec filmowcy przeniosą się do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Asnyka.

Ze względu na sceny kręcone w plenerach miejskich, pojawią się pewne utrudnienia w ruchu samochodowym. Od północy 4 maja do północy 5 maja zamknięta będzie ulica Chojnowska na odcinku od ul. Bilsego do Rynku. Realizatorzy proszą, żeby na czas pracy ekipy nie parkować w tym miejscu samochodów.

W obsadzie filmu "Fotograf" znalazł się m.in. Tomasz Kot   W obsadzie filmu "Fotograf" znalazł się m.in. Tomasz Kot Grzegorz Spała

Drugi etap zdjęć do filmu „Fotograf” obejmuje sceny, które dzieją się współcześnie. Sceny retrospektywne, obejmujące lata 70. XX wieku, były realizowane w połowie września ubiegłego roku, m.in. przed słynnym pomnikiem Braterstwa Broni na placu Słowiańskim (Iwany) oraz w rynku przed fontanną Neptuna.

„Fotograf” to obraz sensacyjny. Opowiada o poszukiwaniach seryjnego mordercy, któremu organa śledcze nadały kryptonim „Fotograf”. Przy zwłokach swoich ofiar zostawiał kartoniki z numerami. Działania mordercy miały związek z jego dramatycznymi przeżyciami w Legnicy, mieście, gdzie stacjonuje Północna Grupa Wojska Armii Radzieckiej.

W obsadzie filmu znaleźli się znani i cenieni aktorzy rosyjscy, m.in. Tatiana Argentolos i Marat Bascharow oraz polscy – Sonia Bohosiewicz i Tomasz Kot.

Reżyser Waldemar Krzystek urodził się w Legnicy. Tutaj też skończył szkołę. W tym mieście zrealizował już dwa swoje filmy – „W Zawieszeniu” oraz „Małą Moskwę”.

Najnowszy obraz Krzystka jest współfinansowany przez Odrę-Film z funduszy Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, który w połowie finansuje marszałek województwa dolnośląskiego, a w połowie – prezydent Wrocławia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy