Nowy numer 38/2018 Archiwum

Tureckie otwarcie

Po niedawnym uruchomieniu podobnego przedsięwzięcia w Austrii, firma CCC zarejestrowała spółkę zależną w tureckim Stambule. Ma to być początek jej azjatyckiej ekspansji.

Najpierw Europa Zachodnia, teraz Azja. Pomarańczowo-szare logo będzie coraz bardziej widoczne w świecie. Komunikat notowanej na giełdzie CCC mówi o „elemencie strategii zagranicznej ekspansji”.

Zdaniem większości analityków, którzy bacznie przyglądają się tym planom, od dawna można było się spodziewać, że firma będzie chciała rozwijać się właśnie w tym kierunku. Jednak Włodzimierz Giller z PKO BP zaznacza, że dla CCC kluczowymi rynkami nadal pozostają Polska, Czechy, Węgry i Słowacja.

– Zapewne rozpoczęcie działalności w Turcji będzie testowaniem rynku poprzez sklepy franczyzowe. Nie będzie więc wiązało się z ryzykiem wysokich kosztów otwarć – powiedział „Pulsowi Biznesu”.

CCC zapowiedziało wcześniej, że dwie trzecie otwieranych w tym roku ok. 150 nowych sklepów i co najmniej 65 tys. mkw. powierzchni handlowych przypadnie na rynki zagraniczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma