Nowy numer 42/2020 Archiwum

Sataniści za pieniądze legniczan

Legnickie Centrum Kultury wycofało się z organizacji koncertu satanistów. Wszystko dzięki protestom oburzonych legniczan.

W poniedziałek przez legnickie i ogólnopolskie media przetoczyła się fala krytyki pod adresem Legnickiego Centrum Kultury. W grafiku imprez na maj pod datą 11 znalazł się bowiem koncert m.in. satanistycznego zespołu Christ Agony (w tłumaczeniu: Agonia Chrystusa).

Na początku przedstawiciele LCK tłumaczyli, że nie mogą cenzurować gustów słuchaczy. Prawo zabrania im promocji symboli nazistowskich i komunistycznych, a satanizm do nich nie należy. Na szczęście pod presją opinii publicznej LCK postanowił nie angażować się w organizację koncertu tego zespołu.

Oto oświadczenie Legnickiego Centrum Kultury:

"Oświadczamy, że Strefa de jest cyklem koncertów ukazującym wszystkie gatunki tzw. muzyki niezależnej. W czasie 17 lat istnienia cyklu odbyło się 107 koncertów, podczas których wystąpiło ponad 450 różnych formacji muzycznych pochodzących z całej Polski i reprezentujących odmienne nurty muzyczne.

Celem organizowanych przedsięwzięć jest dostarczanie rozrywki, nie zaś kreowanie jakiegokolwiek zamieszania w sferze obyczajowej. Z uwagi na powyższe rezygnujemy z organizacji koncertu Strefa de… #108".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama