GN 43/2020 Archiwum

Japończycy zadowoleni z Polkowic

Polska spółka-córka japońskiego koncernu Sanden, od 9 lat produkująca w Polkowicach sprężarki do klimatyzatorów samochodowych, znowu zainwestuje w zakład. Tym razem co najmniej 95 mln zł.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała spółce Sanden Manufacturing Poland trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Związane jest to z nową inwestycją na terenie podstrefy w Polkowicach, wchodzącej w skład Legnickiej SSE.

– W ramach zezwolenia firma poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 95 mln złotych oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 100 nowych pracowników – poinformował Maciej Rojowski, dyrektor biura strefy.

Sanden Manufacturing Poland chce w ten sposób zwiększyć udział na rynku. Ważne jest tez to, że firma będzie mogła nadal produkować na terenie Legnickiej SSE.

– Sanden Manufacturing Poland jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się oddziałów Sanden Corporation na świecie – mówi Andrzej Gajdziński, dyrektor zarządzający spółką. – Wysoka jakość, konkurencyjne koszty oraz elastyczność w reagowaniu na zmiany na rynku motoryzacyjnym zadecydowały o dalszych inwestycjach w polskim zakładzie – dodaje.

Fabryka Sanden w Polkowicach   Fabryka Sanden w Polkowicach
Od 9 lat produkuje się tu sprężarki do samochodowych klimatyzacji
sandensmp.pl

Z perspektywy czasu, decyzja o otwarciu zakładu w Polsce jest także bardzo dobrze oceniana przez japoński zarząd firmy. Polkowice wybrane zostały ze względu na dogodne położenie geograficzne względem Czech i Niemiec, dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną oraz infrastrukturę przemysłową.

Jednakże analitycy zwracają także uwagę na fakt, że na wysoką ocenę inwestycji największy wpływ mają wysoko wykwalifikowani polscy pracownicy, którzy swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem w dużej mierze przyczyniają się do pozytywnego wizerunku firmy w oczach zarówno jej klientów, jak i japońskich właścicieli.

Sanden Manufacturing Poland funkcjonuje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2004 r., prowadząc działalność gospodarczą polegającą na produkcji kompresorów do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej. Do tej pory firma zainwestowała w Polkowicach ponad 410 mln zł. Zatrudnia nieco ponad pięćset osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama