Nowy numer 42/2018 Archiwum

Fachowcy do wzięcia

Społeczeństwo. Bardzo chcą się usamodzielnić. Żeby to zrobić, 
muszą znaleźć prawdziwą pracę. Ale rynek pracy na razie tylko uchyla drzwi niepełnosprawnym intelektualnie. Są jednak tacy, 
którzy dziarsko te drzwi 
popychają. 


Osoby zawodowo zajmujące się edukacją młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zgodne są co do jednego – na nic konferencje, szkolenia i sympozja dla nauczycieli, jeśli pracodawcy nie przestaną bać się zatrudniania absolwentów szkół specjalnych. Żeby to się zmieniło – mówią – trzeba zainteresować tym zakłady pracy i firmy. 
Na razie na aktywne zachęcanie pracodawców do zatrudniania takich osób decydują się nieliczni. Wśród nich jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych.


Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • TB
    25.04.2013 11:27
    Moja obserwacja w tym temacie jest taka, że niekoniecznie większość pracodawców boi się zatrudniać osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Tego również boją się niektórzy opiekunowie prawni tych osób, z powodu jak twierdzą utraty prawa do renty osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wiem o tym z autentycznego wydarzenia. Pewien kierownik WTZ odważył się przekonać dwóch podopiecznych by zatrudnili się u pewnego pracodawcy. Zapłacił za to ceną utraty stanowiska. Buntem opiekunów podopiecznych WTZ który bali sie że wszystkie osoby po WTZ będą musiały pójść do pracy. Niewspomnę już o pracodawcy, który miał nieprzyjemności i dorobioną fałszywą opinię, że "wykorzystuje biedne upośledzone dzieci do pracy". Jak wiadać na tym przykładzie,sprawa jest skomplikowana. Można by spróbować poszukać jakiegoś rozwiązania bo temat jest niezgłębiony i chyba żle zdiagnozowany. Oprócz edukowania pracodawców można by jeszcze włączyc do tego opiekunów prawnych.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy