GN 42/2020 Archiwum

Caritas zyskała sojusznika

Działacze legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci krytykują ONZ za rezolucję ws. Okien Życia.

Na konferencji sprawozdawczej legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działacze organizacji przygotowali, podpisali i ogłosili ważny list. Odnoszą się w nim do dyrektywy Komisji Praw Człowieka ONZ odnośnie likwidacji Okien Życia. Działacze TPD jednoznacznie krytykują dokument oraz zapewniają Caritas Diecezji Legnickiej o solidarności i wsparciu. Legnicki oddział TPD jest największym oddziałem tej organizacji w Polsce. Same legnickie struktury skupiają aż 120 kół, w których pracę angażuje się 2500 członków i około 400 wolontariuszy. Jest to około 5 proc. całego Towarzystwa w Polsce.

- Zaangażowanie w obronę Okien Życia przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci po raz kolejny pokazuje, że życie ludzkie jest podstawową i uniwersalną wartością i bronić ją powinny wszystkie organizacje, których zadaniem jest troska o człowieka - ocenia ks. dr Tomasz Biszko, wicedyrektor Caritas Diecezji Legnickiej.

To Caritas w 2010 roku otworzyła i opiekuje się legnickim Oknem. Dzięki niemu udało się już uratować życie dwóm chłopcom. Okno znajduje się w budynku ośrodka Samarytanin przy ulicy Poselskiej w tzw. Kwadracie.

Oto pełna treść listu:

Działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z życzliwością odnoszą się do wszystkich inicjatyw podejmowanych dla dobra dzieci przez różne środowiska, nie tylko przez własną organizację. Dlatego z aprobatą i radością przyjęliśmy decyzję Biskupa Legnickiego - ks. dr. Stefana Cichego o otwarciu w Ośrodku Edukacyjno-Opiekuńczym „Samarytanin” prowadzonym przez  legnicką CARITAS „OKNA ŻYCIA”, które dotychczas uratowało dwa ludzkie istnienia.

Dlatego uczestnicy konferencji sprawozdawczej legnickiego Oddziału TPD (organizowanej tradycyjnie na „półmetku” kadencji) z niepokojem i dezaprobatą przyjęli dyrektywę Komisji Praw Człowieka ONZ dotyczącą likwidacji OKIEN ŻYCIA ponieważ… uniemożliwiają egzekwowanie prawa do poznania własnej tożsamości.

Trudności w poszukiwaniu swoich korzeni (podkreślane przez ONZ) mogą stanowić dyskomfort w rozwoju psychicznym człowieka, nie wytrzymują jednak porównania
z alternatywą utraty życia…

Wystąpienie w obronie OKIEN ŻYCIA zostało przez Konferencję sprawozdawczą TPD przyjęte jednogłośnie jako jeden z punktów uchwały. Informacja o tym została również przekazana Krajowemu Rzecznikowi Praw Dziecka.

podpisał

Kazimierz Pleśniak, prezes TPD w Legnicy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama