Nowy numer 3/2019 Archiwum

Potęga mediów okiem katolika

Młodzi z Sulikowa poznawali rzekome "imperium" Radia Maryja i TV Trwam.

W ramach duszpasterstwa młodzieży 12 kwietnia 2013 r. grupa 17-osobowa z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie wyjechała do Torunia. W ramach programy naszej pielgrzymki do Maryi Patronki Nowej Ewangelizacji zwiedziliśmy Radio Maryja, Telewizje Trwam oraz Wyższą Szkołę Kultury Społeczną i Medialną. Młodzież miała okazje zobaczy, kto pracuje w tych mediach. Jak tworzone są programy radiowe i telewizyjne. A także mieli okazje wejścia na antenę. I tu nagle okazało się, iż obraz moherowego dzieła ojca Tadeusza, jest zupełnie inny niż pokazują media. Ponadto szkoła medialna nie jest jakąś tandetną uczelnią produkującą magistrów - bezrobotnych, tylko uczelnią daje szansę rozwoju na przyszłość. Często człowiek musi zobaczyć, żeby uwierzyć. Szkoda tylko, że tak niewielu wysila się na to, aby myśleć samodzielnie. Może dlatego, że wygodniej nam opierać o utarte schematy? Niekiedy niesprawiedliwe i nieprawdziwe.

- Osobiście zachęcam do tego, aby poznawać media katolickie. Mamy prasę zarówno codzienną, jak i tygodniki, takie jak chociażby "Niedziela" czy "Gość Niedzielny". Jest radio oraz telewizja katolicka, która może nam pomóc w bardziej owocnym przeżywaniu własnej wiary. Warto napełniać się treściami, które mogą nam pomóc w lepszym zrozumieniu samego siebie, niż łudzić się, iż tam gdzie są ważniejsze pieniądze jest miejsce na godność człowieka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy