Nowy numer 38/2023 Archiwum

Subregion zyskał głos

Przy wojewodzie dolnośląskim powstał zespół ds. Zagłębia Miedziowego.

W Letia Business Center w Legnicy spotkali się przedstawiciele władz województwa z wojewodą Markiem Skorupą na czele oraz przedstawiciele KGHM i miejscowego samorządu. W ten sposób zainaugurowano działanie Zespołu ds. Zagłębia Miedziowego Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu. Pierwszą przewodniczącą Zespołu została Dorota Włoch, wiceprezes KGHM S.A.

Podczas obrad przedstawiono informacje statystyczne dotyczące gmin i powiatów Zagłębia Miedziowego oraz krótką charakterystykę Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 r. w odniesieniu do Zagłębia Miedziowego. Przedstawiciele KGHM ”Polska Miedź” zaprezentowali uczestnikom posiedzenia strategię firmy na najbliższe lata, raport o procesie uzyskiwania kolejnych koncesji przez KGHM, a także informację na temat wpływu opodatkowania na funkcjonowanie koncernu i jego długookresową strategię rozwojową.

Na pierwszym spotkaniu ustalono, że kolejne odbędzie się za trzy miesiące. Wówczas zostaną podjęte tematy związane m.in. z planami wydobycia węgla brunatnego pod Legnicą, pozyskiwaniu funduszy unijnych dla zagłębia oraz ewentualności wyczerpania złóż miedzi.

Powstanie Zespołu zwiększy głos regionu legnicko-głogowskiego w procesach decyzyjnych jakie funkcjonują na poziomie województwa przy tworzeniu różnego rodzaju strategii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast