Nowy numer 7/2019 Archiwum

Subregion zyskał głos

Przy wojewodzie dolnośląskim powstał zespół ds. Zagłębia Miedziowego.

W Letia Business Center w Legnicy spotkali się przedstawiciele władz województwa z wojewodą Markiem Skorupą na czele oraz przedstawiciele KGHM i miejscowego samorządu. W ten sposób zainaugurowano działanie Zespołu ds. Zagłębia Miedziowego Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu. Pierwszą przewodniczącą Zespołu została Dorota Włoch, wiceprezes KGHM S.A.

Podczas obrad przedstawiono informacje statystyczne dotyczące gmin i powiatów Zagłębia Miedziowego oraz krótką charakterystykę Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 r. w odniesieniu do Zagłębia Miedziowego. Przedstawiciele KGHM ”Polska Miedź” zaprezentowali uczestnikom posiedzenia strategię firmy na najbliższe lata, raport o procesie uzyskiwania kolejnych koncesji przez KGHM, a także informację na temat wpływu opodatkowania na funkcjonowanie koncernu i jego długookresową strategię rozwojową.

Na pierwszym spotkaniu ustalono, że kolejne odbędzie się za trzy miesiące. Wówczas zostaną podjęte tematy związane m.in. z planami wydobycia węgla brunatnego pod Legnicą, pozyskiwaniu funduszy unijnych dla zagłębia oraz ewentualności wyczerpania złóż miedzi.

Powstanie Zespołu zwiększy głos regionu legnicko-głogowskiego w procesach decyzyjnych jakie funkcjonują na poziomie województwa przy tworzeniu różnego rodzaju strategii.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL