Nowy numer 03/2020 Archiwum

Koniec afery z otrzęsinami w Lubinie?

Do Prokuratury Rejonowej w Lubinie dotarła opinia biegłego powołanego do zbadania sprawy zachowania ks. Marcina Kozyry, dyrektora gimnazjum im. św. Dominika Savio.

Jak informuje Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, biegły prof. Lew Starowicz ocenił, iż nie ma podstaw do stwierdzenia, że czynności uczniów w wieku poniżej lat 15, podejmowane w ramach zabawy, miały charakter seksualny.

- Zdaniem biegłego nie wchodzą one w zakres pojęcia „inna czynność seksualna”. Nie ma także podstaw do uznania, iż zachowanie dyrektora miało charakter popędowy. Prokurator w najbliższych dniach zapozna się szczegółowo z liczącą kilkadziesiąt stron ekspertyzą. Po jej lekturze i analizie w powiązaniu z pozostałym materiałem dowodowym podjęta zostanie w sprawie decyzja merytoryczna - informuje prokurator.

Według nieoficjalnych informacji taka decyzja może być wydana nawet w piątek i najprawdopodobniej będzie to decyzja o umorzeniu postępowania. Do tego przymierzała się już na początku miejscowa prokuratura, jednak nacisk medialny spowodował, iż śledztwo podjęto.

Postępowanie zmierzało do wyjaśnienia, czy dyrektor szkoły uczestniczący w otrzęsinach uczniów I klasy dopuścił się przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. 

W śledztwie przesłuchano ponad 110 świadków: rodziców dzieci, nauczycieli i animatorów uczestniczących w wyjeździe.

Przeczytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Toma
  26.03.2013 18:45
  Tylko naiwny oczekiwałby aktu oskarżenia, wyroku sądowego i jeszcze jakiś dodatkowych sankcji. Szkoda tylko tej pracy beigłych, urzedników prokuratury i policji. Kupa solidnie wykonanej niepotrzebnej pracy. Ale takie jest prawo i nawet, żeby potwierdzić oczywistość niekiedy trzeba odbyc długa wycieczkę prawną.

  Inna sprawa, że zachowanie Księdza, Wychowawcy i Dyrektora w jednym było niemoralne. A prawo karne, świeckie, nie zajmuje się ocenianiem moralności. Księdzu całkowicie zabrakło roztropności i odpowiedzialności za swoją funkcję i powołanie. Jemu nic się nie stąło, ale ucierpiał Kościół. Nie ma co się wyzywać na rzetelności dziennikarskiej. Dobrze, że prokuratura czy biegły doszedł do takiego wniosku do jakiego doszedł. Źle, w ramach tej samej rzetelności dziennikarskiej nikt nie napisał słowa jakie konsekwencje swojego głupiego zachowania poniósł Ksiądz. Przecież nie reprezentował tylko siebie prywatnie, ale reprezentował swoje Zgromadzenie zakonne,

  Niewinne zabawy najczęściej są niewinne, czasem naiwne i czasem banalne. Ale niekiedy moga prowadzić do czegoś złego, niedozwolonego. Wychowawcy, tym bardziej Księdzu nie wolno o tym zapominać. Niech to wydarzenie będzie przestroga dla innych nie tylko Księży w szkołach niepublicznych ale wszystkich wychowawców.
  doceń 1
 • Savonarola
  26.03.2013 23:34
  Jezeli sad uznal,ze lizanie bitej smietany z kolan ksiedza nie jest karalne,to i tak nie zmienia faktu,ze byl to akt niesmaczny i nie licujacy z powaga Kosciola rzymskiego.
  doceń 1
 • bolek
  27.03.2013 12:40
  Cóż, mafia wciąż działa, czarny nie do ruszenia tak samo, jak byli czerwoni. Jedni drugich warci, dalej będą naród poniżać i szmacić.
  doceń 0
 • mcqaBgzx
  28.07.2013 04:58
  "engagement rate" miło że w końcu m wi sie o tym głośno. Powiem tak, browary są baotge i stać je aby 0,0 01% swoich przychod w przeznaczyć na zabawę w social mediach. A jeśli browar jest regionalny i sam zesp ł pracownik w potrafi tworzyć ciekawą treść to już w og le super. Pytanie jest czy warto topić kasę w reklamę na fb i rożnej maści honoraria agencji social mediach ?! Mi np. fb się już powoli nudzi. Używam go jedynie jako RSS czyli strony m.in. mediafun da linka na swoim profilu do arta i jak mam ochotę to wchodzę (czasem mediafun leje wodę wiec nie każdy Jego art czytam). Ale angażowanie się w pisanie na tablicach marek uważam na strate czasu. Po co i na co ? Inne dobra sprawa to firmy wydają x tys złotych na obsługę fan page a nie wydają nic na gadżety dla swoich fan w. Wiec za lanie wody płacą a za lubienie danej marki albo bycie aktywnym na jej stronie już nie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama