Nowy numer 24/2018 Archiwum

Bądźcie solą ziemi

Maturzyści naszej diecezji zawierzyli czekający ich egzamin dojrzałości Maryi Królowej Polski. Spotkanie w duchowej stolicy Polski rozpoczęła katecheza, którą poprowadził ks. Rafał Kowalski, szef wrocławskiej redakcji GN.

– Wiara rozpoczyna się od spotkania – mówił ks. Kowalski. – Nie chodzi o to, byś mówił „wierzę w Boga”, ale byś mógł powiedzieć o sobie: „Wierzę Bogu, Jemu ufam i na Nim buduję” – tłumaczył, zaznaczając, że tak, jak w miłości między dwojgiem osób nie są potrzebne dodatkowe kodeksy, przepisy i zakazy, tak człowiek, który spotkał Jezusa, nie będzie żył z myślą o konieczności wypełniania prawa.

– Instynktownie czuję, co powinienem zrobić, by osoba, którą kocham, była szczęśliwa. Nikt mi nie musi tego zapisywać ani tym bardziej mnie pilnować – dodał ks. Rafał.

Kapłan zachęcał młodych, by w czasie Mszy św. dostrzegli obecnego na niej Jezusa Chrystusa. – Tu może rozpocząć się twoja wiara – zakończył.

Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk   Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk Ks. Rafał Kowalski/GN

Uroczystej Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył bp Marek Mendyk. W homilii wezwał młodzież do odważnego świadczenia o swojej przynależności do Jezusa.

– Idący za Jezusem są wezwani, by nabrać nowej jakości życia i upodabniać się coraz bardziej do Niego – mówił. Jak tłumaczył, nowa jakość życia to odwaga płynięcia pod prąd. – To nic innego, jak zdolność życia bez przemocy i wulgaryzmów – mówił hierarcha. Prosił młodzież, by stawała się „solą ziemi i światłem świata”. – Przyszliśmy na górę, na Jasną Górę, by spotkać się z Panem i Jego Matką, by wracając, jaśnieć tym niezwykłym światłem, jakim jest Jezus – mówił bp Mendyk.

Ostatnim punktem pielgrzymki była wspólna Droga Krzyżowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • bozyl
    21.03.2013 20:43
    Czy będą dostępne inne zdjęcia z pielgrzymki? :>

    A co do samej pielgrzymki, super sprawa!
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma