Nowy numer 42/2020 Archiwum

Miedź solidarna z Lechią

– Spodziewam się, że najwięcej z nas zgłosi się do punktu krwiodawstwa jutro – mówi Krzysztof Piotrowski, szef Stowarzyszenia Kibiców Tylko Miedź.

Trzy osoby nie żyją, a kilkadziesiąt jest rannych - to bilans wypadku, do jakiego doszło nad ranem w okolicach Włocławka. Z ustaleń policji wynika, że autokar, którym ok. 50 kibiców Lechii Gdańsk wracało z meczu z Piastem Gliwice, niespodziewanie zjechał na lewy pas i wywrócił się na pobocze.

Do wypadku doszło na odcinku drogi krajowej nr 1, niedaleko miejscowości Kaźmierzewo w powiecie włocławskim (woj. kujawsko-pomorskie). W tym rejonie panują bardzo trudne warunki pogodowe i to one prawdopodobnie były przyczyną wypadku.

Kibice klubów piłkarskich z całej Polski zgłaszają się do punktów krwiodawstwa, aby oddać krew dla poszkodowanych kibiców z Gdańska. Wśród nich są także kibice Miedzi Legnica.

- Już dziś zgłosiło się kilka osób, ale legnicki oddział regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czynny był tylko do 11.30. Dlatego jutro od rana będziemy tam oddawali krew dla ofiar tego nieszczęśliwego wypadku - mówi Krzysztof Piotrowski. Oddający krew dla poszkodowanych kibiców z Gdańska w punkcie poboru krwi powinni poinformować że oddają ją dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

To nie będzie pierwsza taka akcja kibiców Miedzi. Od lat współpracują z legnickim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddają honorowo krew podczas akcji charytatywnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama