Nowy numer 21/2018 Archiwum

Karkonosze w Warszawie

Niecodzienna wystawa fotografii przedstawiających Karkonosze już niedługo zostanie wystawiona w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

20 marca w gmachu Sejmu RP zostanie otwarta wystawa pt. Karkonosze. W otwarciu wystawy weźmie udział bp Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej. Inicjatywa powstała w środowisku skupionym wokół Karkonosko-Izerskiego Zespołu Parlamentarnego na czele z posłanką Zofią Czernow oraz pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego z jego dyrektorem Andrzejem Rajem.

Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny tworzą posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich oraz Rudaw Janowickich. Należy do niego 10 polityków z PO, PSL oraz SLD. Zespół zawiązał się wraz z przyjęciem regulaminu 29 marca 2012. Od tamtego czasu zajął się stworzeniem dokumentu "Przedstawienie obszaru działań oraz najważniejszych problemów rozwojowych regionu", dokumentu "Problemy ze składowiskami odpadów komunalnych", a także zorganizowaniem wspomnianej wystawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma