Nowy numer 47/2020 Archiwum

Skąd ludzie biorą wiedzę o in vitro?

Prezentacja ostatnich przygotowań przed manifestacją w obronie nienarodzonych.

Dziennikarze z mediów lokalnych i regionalnych na specjalnej konferencji prasowej w legnickiej kurii biskupiej otrzymali pakiet informacji o zbliżających się wydarzeniach. Wśród nich na czoło wysunęły się te związane z V Marszem Dla Życia i Rodziny. Sam przemarsz przez Legnicę odbędzie się 24 marca, a zaczynie się o godz. 14 pod katedrą. - Zakończymy go zaś w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na os. Kopernik ok. godz. 15. Wówczas rozpocznie się Eucharystia, a po niej nastąpi prapremiera oratorium poświęconego rodzinie - zachęcał ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Ks. Janusz Wilk zaprezentował różańce wykonane w Betlejem przez tamtejszych chrześcijan. W ramach wspólnej inicjatywy z Kirche im Not o nazwie "Rodzina Rodzinie" wierni diecezji legnickiej mogą kupić taki różaniec za symboliczną ofiarę 10 zł. Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. Kapłan opowiedział też o modlitwie 40-dni-dla-życia, która w tym roku przybrała formę modlitwy w miejscach zamieszkania.

Wśród wydarzeń odbywających się w bezpośredniej bliskości Marszu będą też dwie konferencje naukowe poświęcone problemowi in vitro. Pierwsza w Legnicy, a druga kilka godzin później w Jeleniej Górze. Obie w sobotę 23 marca. Organizatorami tych konferencji naukowych jest Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, a wspierają ją w Legnicy PiS i Stowarzyszenie Civitas Christiana, zaś w Jeleniej Górze Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Obecna na konferencji prasowej Dorota Czudowska, senator RP, chwaliła pomysł takiego spotkania. - Mam nadzieję, że ta konferencja nie zgromadzi tylko ludzi przeciwnych stosowaniu metody in vitro, ale również takich, którzy będą chcieli dowiedzieć się o niej coś więcej. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że przekonanie o tej sprawie u znacznej grupy społeczeństwa nie bierze się z wiedzy, tylko populizmu. Ja sama chętnie posłucham specjalistów w tej dziedzinie – mówiła senator Dorota Czudowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama