GN 43/2020 Archiwum

Tym razem 10 ton

Caritas Diecezji Legnickiej podsumowała wielkopostną zbiórkę żywności

W czasie ostatniego weekendu a dokładnie w piątek 8 marca i sobotę 9 marca w wybranych sklepach na terenie diecezji legnickiej odbywała się zbiórka żywności. Każdy robiący zakupy mógł włożyć do specjalnie oznaczonych koszy produkty z dłuższym terminem spożycia - sery, makarony, konserwy, słodycze czy dżemy.

Do inicjatywy włączyło się w 12 miejscowościach 20 parafii. Łącznie zebrano 10 ton żywności a najwięcej na terenie Legnicy - 1770 kg.

Zbiórka odbywała się pod hasłem „Tak, Pomagam!”. Była to inicjatywa bliźniacza do zbiórki organizowanej tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas zebrano w diecezji legnickiej 12 ton żywności.

Zgromadzone pożywienie trafia poprzez parafie i parafialne oddziały Caritas do najbardziej potrzebujących. Tego typu akcje odbywają się co raz częściej ponieważ dramatycznie wzrasta liczba osób potrzebujących tej pomocy. a z drugiej strony maleje ilość bezpłatnej żywości przekazywanej w ramach pomocy PEAD ze struktur Unii Europejskiej.

W komunikacje podsumowującym zbiórkę Caritas Diecezji Legnickiej dziękuje wszystkim. którzy włączyli się do tej ważnej inicjatywy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama