GN 43/2020 Archiwum

Marszałek rozdaje na bieżnie

Jelenia Góra, Węgliniec, Kamienna Góra, Legnica i Złotoryja – to tylko kilka spośród 16 gmin i powiatów, które otrzymały od marszałka Jurkowlańca decyzje o dotacji na budowę bieżni lekkoatletycznych.

W sumie w 2013 r. zarząd województwa przeznaczył na ten cel 5 mln zł. Czterotorowe nowe bieżnie lekkoatletyczne, bieżnie do sprintu, skocznie w dal oraz boisko do piłki nożnej – tak w skrócie wyglądać będą kompleksy lekkoatletyczne, które współfinansuje samorząd Dolnego Śląska.

W sumie w 2013 r. do 16 jednostek samorządu terytorialnego z regionu trafi 5 mln zł. 7 marca pierwsi przedstawiciele gmin, powiatów i miast odebrali z rąk marszałka Rafała Jurkowlańca  i wicemarszałka Mołonia decyzje o przyznaniu dotacji na realizację programu.

Dotacja waha się od 200 do 340 tys. zł. Do końca 2015 roku na Dolnym Śląsku powstanie ok. 45 nowoczesnych obiektów sportowych, w ramach unikatowego w skali kraju programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

Dofinansowanie otrzymały: gmina Bystrzyca Kłodzka (340 tys. zł), powiat głogowski (300 tys. zł), miasto Jelenia Góra (310 tys. zł), gmina miejska Kamienna Góra (340 tys. zł), powiat legnicki (340 tys. zł), gmina Łagiewniki (260 tys. zł), gmina i miasto Oława (340 tys. zł), gmina Strzelin (300 tys. zł), gmina Środa Śląska (340 tys. zł), gmina Twardogóra (340 tys. zł), gmina Wałbrzych (340 tys. zł), gmina Węgliniec (310 tys. zł), gmina Wrocław (200 tys. zł), gmina miejska Złotoryja (300 tys. zł), gmina Żarów (300 tys. zł), gmina Żmigród (340 tys. zł).

Marszałek rozdaje na bieżnie   Każda dotacja to od 200-340 tys. zł UMWD

Każdy z nowych obiektów będzie się składał z czterotorowej bieżni lekkoatletycznej o obwodzie  200 metrów, sześciotorowej bieżni do sprintu o długości 100 m, skoczni w dal z rozbiegiem o długości 40 m, zagospodarowanej płyty wewnątrz bieżni, na której będzie się znajdować boisko do piłki nożnej lub boisko wielofunkcyjne.

Szacunkowy koszt budowy jednego kompleksu w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” to około 600 tys. zł. Niemal połowę tej kwoty to dotacja Województwa Dolnośląskiego. Resztę dopłacą samorządy. Zarząd województwa zdecydował, że przeznaczy na ten cel 15 mln zł w ciągu trzech następnych lat.

Program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” został objęty patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Swoje poparcie wobec tej inicjatywy wyrazili znani sportowcy i medaliści olimpijscy: Irena Szewińska, Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski i Szymon Ziółkowski.

Założenia programu zostały zaakceptowane przez  Komisję Obiektów i Urządzeń PZLA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama