Nowy numer 21/2018 Archiwum

Miedź najlepsza na parkiecie

Kolejny rok z rzędu KGHM Polska Miedź SA została wyróżniona statuetką „Byki i Niedźwiedzie” za najlepszą inwestycję w spółkę WIG 20. Wyróżnienia przyznaje redakcja Gazety Giełdy „Parkiet”.

Podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie trofeum z rąk Alexandra Dibeliusa, szefa Goldman Sachs na Europę Środkowo-Wschodnią, odebrał Herbert Wirth, prezes KGHM.

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że konsekwentne realizowanie strategii przynosi wymierne korzyści naszym akcjonariuszom - mówił Herbert Wirth. - Mogę zapewnić, że tej konsekwencji i motywacji w działaniu nam nie zabraknie. Ten sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników KGHM oraz dzięki przejęciu w marcu ubiegłego roku firmy Quadra FNX, co w bardzo dużym stopniu zwiększyło wartość KGHM - dodał prezes Polskiej Miedzi.

Całkowita stopa zwrotu inwestycji w KGHM za ub. r. wyniosła 97 proc.   Całkowita stopa zwrotu inwestycji w KGHM za ub. r. wyniosła 97 proc. Roman Tomczak/GN

Całkowita stopa zwrotu z inwestycji w KGHM wyniosła w całym ubiegłym roku ponad  97 proc. Składa się na to wzrost kursu o 71,8 proc. i rekordowa dywidenda w wysokości 28,34 zł za akcję.

Istotnym czynnikiem tego wzrostu była finalizacja przejęcia kanadyjskiej Quadry FNX za 2,9 mld USD. Od tego momentu kurs KGHM przestał być ściśle skorelowany z notowaniami miedzi na giełdzie w Londynie, a sama spółka przestała być postrzegana jako jeden z najdroższych producentów tego surowca na świecie.

KGHM otrzymał statuetkę „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii najlepsza inwestycja w spółkę WIG 20 już po raz trzeci - poprzednio stało się to w 2009 i 2010 roku. W 2011 r. KGHM został wybrany przez Parkiet spółką roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma