Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmiany u pograniczników

Ppłk Wojciecha Czupajłę, dotychczasowego komendanta Placówki SG w Legnicy, zastąpi ppłk Adam Pawlus. W sumie na emeryturę odeszło czterech legnickich pograniczników.

Wszyscy otrzymali z rąk ppłk SG Małgorzaty Sakaluk, zastępcy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, listy gratulacyjne oraz pamiątkowe ryngrafy.

Na każdym znajdował się wizerunek odznaki funkcjonariusza Straży Granicznej z jego indywidualnym numerem. Trzej oficerowie otrzymali również szable oficerskie.

Pani komendant podziękowała wszystkim za wieloletnie zaangażowanie, sumienność i dotychczasową współpracę, życzyła wszystkiego dobrego w życiu osobistym, spełnienia planów i zamierzeń.

Zmiany u pograniczników   Odchodzący (z lewej) i nowy komendant Placówki SG w Legnicy Renata Sulima

Nowy komendant Placówki SG w Legnicy, ppłk SG Adam Pawlus, przez ostatni rok zajmował stanowisko naczelnika Wydziału Granicznego w Kłodzku, a wcześniej był jego zastępcą.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb współdziałających ze Strażą Graniczną, samorządowcy, komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Placówkę w Legnicy otwarto w lutym ub. r. Znalazł siedzibę w odnowionej ze środków MSW kamieniczce, sąsiadującej z kościołem oo. franciszkanów. Geograficznie to niemal sam środek miasta, co nie jest bez znaczenia dla charakteru pracy funkcjonariuszy.

Pierwszym zadaniem pracujących tu funkcjonariuszy jest zabezpieczanie szlaków nielegalnej migracji.

Prawie cały skład osobowy nowej placówki mieszka na stałe w Lubaniu, gdzie wcześniej mieścił się oddział Straży Granicznej. W zlikwidowanej placówce w Lubaniu pozostali funkcjonariusze Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych, którzy zajmują się podnoszeniem kwalifikacji pograniczników a także szkoleniem psów służbowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama