Nowy numer 25/2018 Archiwum

Biskupi z chorymi

Biskupi odwiedzili chorych w ośrodkach prowadzonych przez legnicką Caritas.

Legniccy biskupi odwiedzili chorych znajdujących pomoc w dwóch ośrodkach prowadzonych przez Caritas Diecezji Legnickiej. Bp Stefan Cichy pojawił się w ośrodku Samarytatnin w Legnicy zaś bp Marek Mendyk odwiedził chorych w jeleniogórskim ośrodku rehabilitacyjno - opiekuńczym.

W obu przypadkach hierarchowie odprawili Eucharystię oraz porozmawiali z pacjentami Caritas. Bp Marek Mendyk mówił w Jeleniej Górze m.in. o tajemnicy cierpienia i skarbie jakim dla Kościoła są osoby schorowane. Podkreślił przy tym wybór Boga w naznaczaniu życia bólem i cierpieniem a także o sile jaką Stwórca daj chorym.

W tym roku obchodziliśmy już 21. Światowy Dzień Chorego. Jego hasłem były słowa: „„Idź i ty czyń podobnie”. Papież Benedykt XVI nadał na ten dzień przywilej odpustu osobom chorym oraz im pomagającym.

Caritas Diecezji Legnickiej jest najprężniejszą pozarządową organizacją na naszym terenie niosącą pomoc chorym i potrzebującym. Wśród dzieł organizacji są: Apteka św. Marka, Stacja Opieki Caritas Diecezji Legnickiej Sp. z o.o., Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy "Samarytanin", Diecezjalny Dom Caritas im. Jana Pawła II, Zakład Aktywności Zawodowej „ROSA”,  Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Centrum Wolontariatu Dzielmy się Miłością oraz wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma