Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zadzwoń... i uratuj nienarodzonych!

Ciągle można zgłaszać się do modlitwy w ramach akcji „40 dni dla życia”.

W legnickim biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej nie milknie telefon. Co chwilę Ania Zenka odbiera kolejny.

- Tak, zgadza się. Mogę panią zapisać. Na którą godzinę? Chwileczkę, zapisuję… W porządku. Dziękuję – tak mniej więcej wygląda dialog z osobą po drugiej stronie aparatu telefonicznego.

- To bardzo prosta czynność - wystarczy zadzwonić i natychmiast zapiszemy do grafiku. Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Są osoby z Legnicy czy Wlenia, ale większość to innych regionów Polski i Europy. Zgłosiły się osoby z Kudowy Zdrój, Wrocławia, Torunia, Warszawy, Częstochowy, Białegostoku a nawet Hanoweru i Birmingham. Ciągle mamy jednak wolne godziny do zarezerwowania – podkreśla Ania Zenka.

Idea jest prosta – trzeba zadzwonić do biura KSM DL (tel. 76 72 44 375) i zgłosić chęć modlitwy w danym dniu i danej godzinie. Kiedy nadejdzie zgłoszona data i godzina należy przez 60 minut nieustannie modlić się w danej intencji. Nie ma wskazania na konkretne modlitwy czy miejsce. Można pójść o danej godzinie do kościoła albo modlić się we własnym domu. Wśród zgłoszeń są takie które rezerwują np. daną godzinę przez wszystkie 40 dni albo np. jednego dnia przez 2-3 godziny.

Zadzwoń... i uratuj nienarodzonych!   Plakat promujący akcję 40 dni dla życia Jędrzej Rams/GN - Najmniej zgłoszeń mamy na godziny od północy do rana oraz w czasie południowym. Najwięcej zaś popołudniu i wieczorami mniej więcej do północy. Zachęcamy i prosimy o zgłoszenia – mówi Ania Zenka.

Inicjatywa „40 dni dla życia” jest formą nieustannej 960-godzinnej modlitwy za życie nienarodzonych. W Legnicy odbywa się ona w ramach przygotowań do Marszu Dla Życia i Rodziny. Pierwszy raz odbyła się przed dwoma laty i była pierwszą polską tego typu akcją. W zeszłym roku modlono się w namiocie ustawionym przy katedrze na legnickim Rynku. W tym roku zaplanowano ją jako modlitwę w domu w duchowej łączności z pozostałymi uczestnikami rozsianymi po całym świecie.

Akcja startuje o północy z 12 na 13 lutego, czyli w Środę Popielcową. Zakończy się zaś tuż przed wyruszeniem Marszu Dla Życia i Rodziny 24 marca 2013 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama