GN 24/2018 Archiwum

Randka (nie) w ciemno

Rada Parafialna w Rudnej zaprasza wszystkich małżonków na randkę. Pary czeka projekcja poruszającego filmu pt. „Odważni”.

Randka Małżeńska wpisuje się w ciąg inicjatyw związanych z ogólnopolską akcją „Kibicuj rodzinie”, która ruszyła w ubiegłym roku. Jej celem jest pomoc w odkryciu radości rodzinnego życia.

Organizatorzy mają nadzieję, że te działania zainspirują małżonków do dialogu i wniosą świeżość w ich relacje. I rzeczywiście tak się dzieje, bo świadectw mówiących o dobrych owocach takich spotkań jest coraz więcej.

Rośnie też zainteresowanie tematyką, co widać po kolejnych edycjach multimedialnych warsztatów „Nawigacja w rodzinie”. Po polkowickich i legnickich już przygotowywane są następne warsztaty w Lubinie. Film „Odważni”, podobnie jak wszystkie inne inicjatywy, jest tylko pretekstem do działania na rzecz małżeństwa i rodziny.

- Chcemy zwrócić uwagę małżonków na to, że warto znaleźć czas tylko dla siebie. Że warto, choć na chwilę, zapomnieć o dzieciach, pracy, kłopotach i przeżyć coś wspólnie, we dwoje. Filmowa randka ma być zaproszeniem do pójścia dalej: do otwartej, szczerej rozmowy, być może o ukrytych gdzieś głęboko problemach - mówi Małgorzata Marx z Rady Parafialnej w Rudnej.

Obraz przedstawia historię pięciu różnych mężczyzn, dla których ojcostwo staje się niezwykłym wyzwaniem.

- Film zwraca uwagę na prawdziwą odwagę: przezwyciężania słabości, wytrwania w postanowieniach, ponoszenia konsekwencji swoich wyborów. Daje odpowiedź,  jaką decyzję ma podjąć odważny mężczyzna, stając pomiędzy łatwizną a powinnością - mówi Tomasz Birut, organizator podobnego spotkania w Rynarcicach.

Seans odbędzie się 16 lutego w rudnowskim gimnazjum. Początek o 18.00.

Odważni
zwiastunyfilmowe45

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma