Nowy numer 48/2020 Archiwum

Głosowali w naszym imieniu?!

Posłowie z naszego regionu wzięli udział w dzisiejszym głosowaniu nad projektami ustaw o tzw. związkach partnerskich

W Sejmie RP odbyła się dzisiaj debata oraz glosowanie nad projektami ustaw mających regulować związki partnerskie. Projekty były trzy: autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej, Ruchu Palikota oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Projekty przepadły za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, sporej części klubu parlamentarnego PSL oraz części posłów PO.

Posłowie z okręgu legnicko-jeleniogórskiego również wzięli udział w głosowaniu. Oto jak głosowali:

SLD

Ryszard Zbrzyzny – 3 x za przyjęciem ustaw

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - 3 x za przyjęciem ustaw

Ruch Palikota:

Henryk Kmiecik (RP) - 3 x za przyjęciem ustaw

Platforma Obywatelska: (wszyscy 3 razy na tak)

Robert Kropiwnicki, Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Zofia Czernow i Norbert Wojnarowski.

PiS – wszyscy przeciwko przyjęciu ustaw

Wojciech Zubowski, Marzena Machałek, Adam Lipiński oraz Elżbieta Witek.

 

W trakcie debaty głos zabrała posłanka Marzena Machałek. Powiedziała m.in. "Wystąpienia wnioskodawców i posłów, którzy popierają wnioskodawców - muszę to stwierdzić ze zdziwieniem - są naprawdę przepełnione hipokryzją, zakłamaniem i epatowaniem półprawdami, a co najgorsze, ideologią tolerancji, która w istocie jest dyktaturą relatywizmu, dyktaturą mniejszości nad większością. Nie ma żadnych wartości, wszystko jest względne. Propaganda łatwego życia bez trudu zobowiązań, bez trudu wyrzeczeń, bez konsekwencji. Ale skoro chcecie państwo tego wolnego życia, wolnych związków, to nie kosztem rodziny. Po co wam do tego państwo? Skoro chcecie, żeby nikt się nie wtrącał w wasze sprawy, to dlaczego chcecie te sprawy sformalizować? Bądźcie konsekwentni. Czy państwo jest wam potrzebne po to, żeby swym autorytetem wspierać wasze wolne związki, wolne relacje, waszą wzajemną wierność i lojalność? Dlaczego? Jest to hipokryzja i zakłamanie!".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama