Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

„Rodzina solą ziemi”

Oto szczegóły II Kongresu Rodzin, który odbędzie się w Krzeszowie w połowie maja.

Dokładnie 18 maja w krzeszowskim sanktuarium świętować będą rodziny. Tego dnia odbędzie się bowiem II Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Organizatorów spotkania jest kilku: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”, Domowy Kościół – Rodzinna Gałąź Ruchu Światło–Życie, Ruch Szensztacki, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Equipes Notre-Dame. Są również diecezjalni doradcy życia rodzinnego.

Hasłem spotkania będą słowa „Rodzina solą ziemi”. – Zapraszamy wszystkich, którzy czują się w jakikolwiek sposób związani z rodzinami. Nie tylko małżeństwa. Nie każdy przecież ma żonę lub męża, ale każdy żyje w jakiejś rodzinie. Ja jako ksiądz również żyję w rodzinie. Dlatego zaproszenie kierujemy do wszystkich. Chcemy w ten sposób wspierać rodziny oparte na małżeństwach – zaznacza ks. Bogusław Wolański.

Obok Eucharystii, na zakończenie której zostanie odczytany akt zawierzenia rodzin diecezji legnickiej Matce Bożej Łaskawej oraz św. Józefowi, w planie znalazły się m.in. konferencje tematyczne, świadectwo życia znanego polskiego aktora Dariusza Kowalskiego z małżonką, znanego z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”, świadectwa członków ruchów katolickich. Będzie plac zabaw dla dzieci, wystawa o obronie życia poczętego, występ zespołu góralskiego oraz tanecznego. Będzie też punkt informacyjny o naprotechnologii oraz metodzie Naturalnego Planowania Rodziny.

W ramach przygotowań do II Kongresu bp Stefan Cichy napisze list do diecezjan, który zostanie odczytany w niedzielę przed Środą Popielcową. Biskup zaprosi w nim wiernych do uczestnictwa w Kongresie. W samą Środę Popielcową w całej diecezji rozpocznie się nowenna do Świętej Rodziny w intencji rodzin naszej diecezji. Druga nowenna, do św. Józefa, rozpocznie się na 9 dni przed krzeszowskim kongresem. Więcej informacji o przygotowaniach do Kongresu Rodzin można znaleźć na stronie internetowej www.drdl.diecezja.legnica.pl.

Plan spotkania

9.00 Recepcja

10.00 prelekcja – Andrzej Ładyżyński (Wrocław)

10.45 występ chóru Milenium z Wałbrzycha oraz kapeli góralskiej Janicki z Borówna

11.15 świadectwo – Dariusz Kowalski (aktor znany m.in. z serialu "Plebania")

12.00 Eucharystia

13.30 otwarcie wystawy w Domu Opata o Nikolausie von Lutterrottim OSB

15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 Godzina Świadectw

16.30 koncert Eleni

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy