Nowy numer 42/2018 Archiwum

Sąsiedzi mają nowego ordynariusza!

Po jedenastu miesiącach vacantis sedis, Benedykt XVI powołał dziś w południe dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji kolońskiej na funkcję ordynariusza diecezji drezdeńsko-miśnieńskiej.

Bp Heiner Koch ma 58 lat. Urodził się 13 czerwca 1954 r. w Düsseldorfie. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1980 r. Studiował teologię i filozofię. W latach 2002-2005 był sekretarzem generalnym komitetu przygotowującego Światowe Dni Młodzieży 2005 w Kolonii. 17 marca 2006 r. został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji kolońskiej, ze stolicą tytularną Ros Cré. Sakry biskupiej udzielił mu wówczas kard. Joachim Meisner. Bp Koch jest 49. biskupem diecezji drezdeńsko-miśnieńskiej. Objęcie urzędu zaplanowano na 16 marca podczas uroczystej Mszy św. w katedrze w Dreźnie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy