Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mega-przygotowania do Marszu

Ruszyły przygotowania do kolejnego Marszu Dla Życia, który 24 marca przejdzie ulicami Legnicy.

Na konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom do kolejnego Marszu Dla Życia organizatorzy zdradzili szczegóły przygotowań. Po pierwsze zmieniają w tym roku nazwę Marszu. Pełna będzie brzmieć: Marsz Dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on 24 marca 2013 roku. Będzie to Niedziela Palmowa a data wypada dzień przed uroczystością Zwiastowania NMP. A ten dzień jest w Kościele katolickim świętem życia. Marsz Dla Życia i Rodziny będzie się odbywał pod hasłem „Dziękujemy Rodzicom”. Zanim jednak uczestnicy Marszu wyjdą na ulice odbędzie się szereg inicjatyw promujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz zachęcających do pomocy prześladowanym chrześcijanom.

Najważniejszym dziełem zaplanowanym dziełem będzie na pewno kolejna edycja „40. Dni dla Życia”. Nie będzie się jednak ona odbywała jako nieustanna modlitwa w namiocie obok legnickiej katedry, lecz jako nieustanna modlitwa w naszych domach. - W zeszłym roku bardzo wiele osób starszych, schorowanych i tych, którzy nie mieli czasu i możliwości przyjść pod katedrę, dzwoniło i pytało o możliwość modlitwy we własnym domu. Dlatego w tym roku będzie można zapisać się na listę i o konkretnej porze przez godzinę modlić się w wybranym przez siebie miejscu – tłumaczyła Katarzyna Łasek, organizatorka modlitwy.

IV Legnicki Marsz Dla Życia   IV Legnicki Marsz Dla Życia
W tym roku zmieni się konwencja 40.-Dni-Dla-Życia
Jędrzej Rams/GN
Lista będzie dostępna już od 21 stycznia pod numerem tel. 76 72 44 375 oraz 513 129 362. Modlitwa ruszy o 13 lutego a zakończy o 24 marca, tuż przed rozpoczęciem Marszu. Intencją modlitw będą dzieci nienarodzone oraz ich godne życie.

Po raz pierwszy Marsz poprzedni konferencja naukowa. Wystartuje ona 23 marca o godz. 10 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Wystąpią na nich naukowcy zajmujący się problematyką in vitro. - Będzie to nie tyle konferencja naukowa, co konferencja popularno-naukowa. Zapraszamy na nią wszystkich. Chodzi nam o promowanie ważnych wartości i odkłamywanie wiadomości podawanych przez kłamliwe media. Chodzi o sprawę in vitro, które jak podają badania naukowe jest szkodliwe dla dzieci. Osoby urodzone w skutek in vitro są dziesięciokrotnie bardziej podatne na choroby nowotworowe. Chcemy pokazać dane naukowe na temat In vitro. Ono wcale nie jest metodą leczenia bezpłodności – zauważał ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej.

W przygotowaniach odbędzie się też akcja rozprowadzania różańców wykonanych przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Inicjatywie patronuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcja nosi nazwę „Rodzina Rodzinie”. Chodzi o to, by rodziny z diecezji legnickiej nabywały różańce i w ten sposób pomagały konkretnym rodzinom w Ziemi Świętej. - Chrześcijanie w Ziemi Świętej są odcinani od jedynego źródła dochodu jakim jest wyrób oraz sprzedaż pamiątek. Dlatego nasza organizacja kupuje od nich różańce i rozprowadza m.in. w Polsce – tłumaczył ks. Rafał Cyfka z polskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W ramach promocji akcji „Rodzina Rodzinie” odbędzie się szereg spotkań ks. Janusza Wilka oraz zespołu „Kiedy próba” z wiernymi z diecezji legnickiej. Zespół da koncert „Kolędy muśnięte jazzem”. 20 stycznia takie spotkanie odbędzie się w kościele pw. św. Wojciecha w Lubinie o godz. 10.00 oraz 27 stycznia o godz. 18.00 w kościele pw. NSPJ w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama