Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wygrała Polana Jakuszycka

W 60. plebiscycie "Gazety Wrocławskiej", Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej TeDe na najlepszą imprezę sportową minionego roku, zwyciężyły zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym.

Tamtą atmosferę pamięta wielu z nas. Biało-czerwone ulice Szklarskiej Poręby, kolorowe mrowisko ludzkie na Polanie Jakuszyckiej, ogłuszający doping dla „królowej, która jest tylko jedna”. A na narciarskiej scenie właściwie tylko one dwie: Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen. Tak w skrócie wyglądały zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w połowie lutego ub. r. na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Teraz przyszła kolej na ocenę tego widowiska, dokonaną głosami kibiców. A to wypadło znakomicie. Zawody okazały się najlepszą ubiegłoroczną imprezą sportową, zorganizowaną na Dolnym Śląsku.

Trudno o lepszą reklamę zarówno tej dyscypliny sportu, jak i samej Polany. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że jest to najlepiej przygotowane miejsce w Polsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Justyna Kowalczyk   Justyna Kowalczyk
Nikt nie ma wątpliwości, że o sukcesie imprezy zdecydował sukces najlepszej naszej narciarki biegowej
Roman Tomczak/GN

Przypomnijmy, że unikalne warunki meteorologiczne sprawiają, że śnieg na Polanie Jakuszyckiej leży do marca. Dlatego z doskonałych warunków na Polanie korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Komentatorzy wyników tegorocznego, jubileuszowego plebiscytu "Gazety Wrocławskiej", Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej TeDe są zgodni, że na końcowy sukces Polany w tegorocznym plebiscycie złożyła się zarówno znakomita organizacja imprezy, fantastyczny doping kibiców i zwycięstwo Justyny Kowalczyk.

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie dopiero za rok – od 18-19 stycznia 2014 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy