Nowy numer 42/2018 Archiwum

Pogranicznicy zbierają komórki

Nieważne – sprawne czy nadające się na złom. Misjonarze potrafią skorzystać i z jednych i z drugich.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej kolejny raz przychodzą z pomocą. Tym razem włączyli się w zbiórkę używanych telefonów komórkowych, organizowanych przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.

– Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti organizuje zbiórkę używanych telefonów komórkowych, które będą później przekazywane misjonarzom – tłumaczy por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

– Nasi funkcjonariusze i pracownicy cywilni ochoczo włączyli się w tę akcję. Od listopada ub. roku dało im się zgromadzić kilkadziesiąt aparatów telefonicznych, które teraz zostaną przekazane Fundacji – wyjaśnia.

Funkcjonariusze SOSG nie raz już przychodzili z pomocą. Tym razem wspierają misjonarzy   Patrol pod Śnieżką
Funkcjonariusze SOSG nie raz już przychodzili z pomocą. Tym razem wspierają misjonarzy
Roman Tomczak/GN

Przekazane pallotynom komórki będą wykorzystywane przez misjonarzy bądź też oddawane do recyklingu. Pieniądze uzyskane za oddanie telefonów do recyklingu będą wykorzystywane na potrzeby misji. Jak przyznają funkcjonariusze i pracownicy cywilni SOSG, do udziału w zbiórce zachęcił ich kapelan Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, ks. ppor. SG Marcin Czuchraniuk.

– Każdy telefon komórkowy zebrany w tej akcji, to konkretna pomoc dla misji i ludzi ubogich w krajach misyjnych. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce za wsparcie misji katolickich – powiedział ks. Czuchraniuk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy