GN 3/2021 Archiwum

Biskupi popierają legnicką inicjatywę

Episkopat Polski w mocnych słowach zwraca uwagę na problem zanikania świątecznego charakteru dnia Pańskiego.

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce zostanie odczytany list pasterski Episkopatu Polski. Tradycyjnie pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest poświęcona Świętej Rodzinie z Nazaretu. Z tej okazji biskupi skierowali do wiernych list o poszanowaniu niedzieli jako dnia Bożego w kontekście rodziny.

Odezwa bardzo poważnie i w wielu wątkach mówi o tym, jak ważne dla każdej rodziny jest odpowiednie przeżywanie niedzieli. Dla diecezji legnickiej taki temat rozważania całego listu jest dużą radością.To w naszej diecezji w 2010 r. powstał Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli.

– Działalność ruchu znajduje oddźwięk u biskupów polskich. Stąd Konferencja Episkopatu poruszona tym, co staramy się robić, zwróciła się do biskupa legnickiego o przygotowanie projektu listu pasterskiego na niedzielę Świętej Rodziny. Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że nasza działalność stała się inspiracją dla biskupów – mówi ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej.

Pełną treść listu biskupów znajdziesz TUTAJ

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama