Nowy numer 28/2018 Archiwum

12 ton zapakowanej miłości

Caritas Diecezji Legnickiej podsumowała bożonarodzeniową zbiórkę żywności w naszej diecezji.

W miniony weekend można było włączyć się w ogólnopolską akcję zbierania żywności. Organizowała ją również Caritas Diecezji Legnickiej. Przebiegła ona pod hasłem: „Tak, pomagam!". Była to już trzecia taka inicjatywa Caritas Polska.

W kilkudziesięciu sklepach (m.in. sieci Lewiatan, Biedronka i Carrefour) na terenie diecezji legnickiej udało się zebrać prawie 12 ton żywności. Były to głównie produkty o tzw. długim terminie do spożycia. Wśród nich znalazły się makarony, płatki śniadaniowe, herbata, mleko,  ryż i makarony. Zostaną one przekazane potrzebującym w formie paczek świątecznych.

W zbiórce pomagało ponad 250 wolontariuszy.

Caritas przygotowuje już kolejną wielką zbiórkę. Odbędzie się ona przed świętami Wielkiej Nocy.

Co prawda, nasze województwo należy do regionów o najniższym odsetku osób zagrożonych ustawowym ubóstwem, lecz z roku na rok niebezpiecznie zwiększa się margines biedy. Potwierdzają to doroczne badania Głównego Urzędu Statystycznego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma