Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kombinerki, śrubki, kobieta, pędzel, siekiera…

Ewangelizacja Jeleniej Góry nadal trwa. Wczoraj do kilkuset słuchaczy mówił ks. Piotr Pawlukiewicz.

Projekt o wdzięcznej nazwie Ewangelizacja Jeleniej Góry zaproponowała tym razem spotkanie z genialnym kaznodzieją - ks. Piotrem Pawlukiewiczem.

– Ten projekt jest pomysłem osób świeckich, którzy zaproponowali, aby w jakiś sposób spróbować pokazać Boga ludziom młodym. Z tego pomysłu zrodziło się nabożeństwo pt.: Effatha, otwórzcie drzwi Chrystusowi! Będzie się ono odbywało co trzy miesiące. Chcemy w ten sposób dać ludziom głos i możliwość informowania, że w naszym mieście są liczne wspólnoty do których można się przyłączyć. Myślę chociażby o Domowym Kościele, Odnowie w Duchu Świętym, scholach parafialnych czy nawet Kręgach Biblijnych. Ludzie potrzebują też posłuchać kogoś, kto potrafi mówić o wierze. Stąd pomysł zapraszania dobrych, katolickich prelegentów – opowiada o pomyśle ks. Robert Bielawski, wikary par. pw. św. Erazma i Pankracego.

W bazylice odbyły się dwa spotkania z ks. Pawlukiewiczem. Przed południem w ławach zasiedli uczniowie jeleniogórskich szkół. W czasie wieczornego spotkania nie było już ograniczeń wiekowych. Mimo tego i tak większość słuchających stanowiła młodzież. Łącznie można oszacować, że prelekcji wysłuchało około 1500 osób.

Kapłan z Warszawy pojawił się w Stolicy Karkonoszy z wykładem pt. Kobiecość a męskość. Na początku ks. Pawlukiewicz postanowił wskazać, gdzie szukać odpowiedzi na pytania czy w ogóle istnieje rozróżnienie na męskość i kobiecość. Posłużył się przykładem o żołnierzach, którzy z nudów wykonywali różne cuda z kordonków. Jeden z nich wracając z przepustki przywiózł w plecaku różnego rodzaju kordonki...

Ks. Piotr Pawlukiewicz - kordonek i Pismo Święte

W odniesieniu do Pisma Świętego prelegent tłumaczył skrytą naturę mężczyzny:

Ks. Piotr Pawlukiewicz o naturze mężczyzn

Tak samo odwoływał się do natury kobiet:

Ks. Piotr Pawlukiewicz o naturze kobiet

A tak ks. Pawlukiewicz opowiadał o różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami:

Ks. Piotr Pawlukiewicz w bazylice

Jeżeli jednak ktoś ma czas to zapraszamy do wysłuchania całej konferencji:

Cała konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma