Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uroczystości pod „pomnikiem hańby”

W 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na pomniku Wdzięczności Armii Radzieckiej w Legnicy zawieszono transparent, promujący książkę Sławomira Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy”.

Na godz. 17 pod pomnikiem, gdzie zawisł transparent z napisem: "W małej Legnicy czytajcie Sławomira Cenckiewicza", zaplanowano uroczystość patriotyczną, którą przygotowało grono sympatyków "Gazety Polskiej".

Jak powiedział Jacek Baczyński, szef legnickiego Klubu "Gazety Polskiej", uroczystość pod pomnikiem Wdzięczności Armii Radzieckiej zorganizowano po to, aby uczcić pamięć ofiar stanu wojennego, a przy okazji przypomnieć legniczanom, że pomnik ten jest hańbą dla miasta.

O kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pamiętali także legniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Po ogłoszeniu stanu wojennego władzę w Polsce przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego   Inscenizacja patrolu wojska i milicji
Po ogłoszeniu stanu wojennego władzę w Polsce przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego
Roman Tomczak/GN

Część z nich wczesnym rankiem wyjechała autokarem do Warszawy, aby wziąć udział w ogólnopolskiej manifestacji pod gmachem parlamentu i pałacem prezydenckim.

Adam Wierzbicki z zarządu legnickiego PiS powiedział, że będą tam głośno protestować przeciwko antypolskiej polityce prowadzonej przez rząd. Dodał, że minister Radosław Sikorski udowodnił ostatnio, że Polska klęczy na kolanach przed Rosją.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma