Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Prośba o żywność

Caritas Diecezji Legnickiej zaprasza nas do udziału w zbiórce żywności. Odbędzie się ona w piątek 14 grudnia oraz w sobotę 15 grudnia.

W wybranych sklepach będzie można włożyć do specjalnych koszyków produkty żywnościowe z tzw. długim terminem przydatności do spożycia. Chodzi tu np. o mąkę, makarony, konserwy, cukier czy bakalie i słodycze.

Akcja odbywa się w 30 diecezjach na terenie całego kraju i jest odpowiedzią z jednej strony na zwiększającą się sferę ubóstwa w Polsce a z drugiej strony na zmniejszającą się pomoc chociażby ze strony Unii Europejskiej.

Ta przekazuje Caritas poszczególnych diecezji bezpłatną żywność dla najuboższych. Program nazywa się w skrócie PEAD. Caritas Diecezji Legnickiej również uczestniczy w rozdawaniu tej żywności. Produkty trafiają na parafie, a tak poprzez parafialne koła Caritas do potrzebujących. Niestety od kilku lat ilość produktów stale maleje. W naszej diecezji parafii włączających się do akcji PEAD jest 83 zaś osób objętych pomocą aż 28 tys. W 2010 roku legnicka Caritas otrzymała 1200 ton, a w tym zaledwie 600.

Oto lista sklepów z terenu diecezji legnickiej, w których odbędzie się zbiórka:

Polomarket
Jawor
Legnica (ul. Marsa 30, Złotoryjska 30, Galaktyczna 1)
Polkowice

Biedronka
Jawor
Legnica
Złotoryja
Zgorzelec
Lwówek Śl.
Lubań
Olszyna Lubańska
Leśna
Świerzawa
Szklarska Poręba
Bogatynia
Chocianów

Lewiatan
Zgorzelec
Dziwiszów

Carrefour
Legnica
Zgorzelec
Jelenia Góra

Supermarket Sawczak
Gryfów Śląski
Lubomierz

Auchan
Legnica

Intermarche
Jawor

Sklep ABC
Trzebień

Sklep Eko
Trzebień

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy