Nowy numer 33/2018 Archiwum

Znowu zabił alkohol

Nie będzie aktu oskarżenia w sprawie śmiertelnego upadku z wysokości przy budowie legnickiego kościoła.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy umorzyła postępowanie sprawdzające czy doszło do zaniedbań przy budowie kościoła pw. św. Joachima i św. Anny w Legnicy. Prokuratorzy szukali przyczyn śmiertelnego upadku z dużej wysokości jednego z pracowników budowy.

Doszło do niego 24 kwietnia. Jak ustalili śledczy 57-letnia ofiara była pod wpływem alkoholu. W organizmie w chwili upadku było 2,4 promila alkoholu.Tego dnia pracownicy obniżali strop kościoła. Do zdarzenia doszło tuż przed zakończeniem pracy. Ofiara weszła na rusztowanie bez pasów zabezpieczających.

Jak informuje prokurator, śledczy nie doszukali się winy ze strony pracodawcy oraz kierownika budowy. To oni są bowiem odpowiedzialni na budowie za bezpieczeństwo. Stwierdzono pomniejsze błędy w sztuce stawiania rusztowania, lecz nie miały one bezpośredniego wpływu na wypadek. Mimo tego za te niedociągnięcia nałożono na pracodawcę karę grzywny w wysokości 2000 zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma