Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwały w sprawie nadania nazw nowo powstałym ulicom na terenie miasta. Trzeba przyznać nazwy niebanalne.
Nowa droga, położona w zachodniej części miasta Bolesławiec, będzie nosić nazwę „Orląt Lwowskich”. Nazwanie ulicy imieniem „Orląt Lwowskich” jest uhonorowaniem walecznej i patriotycznej postawy polskiej młodzieży na wschodnich kresach Rzeczpospolitej, która poświęciła swoje życie aby walczyć o niepodległy i polski Lwów.
Kolejna droga uzyskała miano „Żołnierzy Wyklętych”. Droga, położona w zachodniej części miasta Bolesławiec, jest ulicą łączącą ul. Gdańską z ul. Lubańską i równoległą do ul. Śluzowej. Termin „Żołnierze Wyklęci” używa się w odniesieniu do podziemia antykomunistycznego powstałego jeszcze w trakcie II wojny światowej a działającego nawet do połowy lat 50 XX wieku. Według inicjatorów nazwanie ulicy „Żołnierzy Wyklętych” „jest uhonorowaniem pamięci o wybitnych Polakach i patriotach, obrońcach prawdy, a nade wszystko orędownikach wartości najwyższych – wolności i godności”.
Nowa ulica, która jest również położna w zachodniej części miasta uzyskała miano „Powstańców Warszawy”. Nazwanie ulicy „Powstańców Warszawy” to hołd poległym i żyjącym jeszcze uczestnikom Powstania Warszawskiego.
W tym samym obszarze miasta kolejna droga nazwana została imieniem "Rotmistrza Pileckiego”. Witold Pilecki był rotmistrzem Kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierz Armii Krajowej. W 1940 r. sprowokował swoje aresztowanie w celu przedostania się do obozu koncentracyjnego Auschwitz i zdobycia informacji dotyczących traktowania więźniów przez Niemców. Współorganizator obozowej organizacji konspiracyjnej. W 1943 r. zagrożony dekonspiracją, uciekł z obozu. Po wojnie aresztowany przez polskich komunistów , oskarżony o kierowanie wywiadem na rzecz władz RP na uchodźstwie. Został skazany na karę śmierci. Zabito go 1948 r. W 1990 r. Rotmistrz Witold Pilecki został zrehabilitowany przez Izbę Wojskową Sądu Najwyższego. Został kawalerem Orderu Orła Białego. Jako jeden z pierwszych tworzył raporty o Holokauście, zwane dalej Raportami Pileckiego.
Następna droga uzyskała nazwę ul. Majora „Hubala”. Major „Hubal” – Henryk Dobrzański , (1897 – 1940) to major kawalerii Wojska Polskiego, który po całkowitym załamaniu się kampanii wrześniowej zorganizował pierwszy oddział partyzancki. Mimo rozkazów kierownictwa Związku Walki Zbrojnej i Delegatury Rządu na Kraj o rozwiązaniu oddziałów, nie podporządkował się rozkazowi. 30 kwietnia 1940 roku oddział „Hubala” został otoczony przez siły niemieckie. W walce tej, podczas której Niemcy użyli czołgów, oddział partyzancki uległ rozproszeniu, a sam major poległ na polu walki. W 1966 roku Dobrzański został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Orderu Virtuti Militari i awansowany do stopnia pułkownika.
Również w zachodniej części miasta nadano nazwę ulicy „Henryka Sienkiewicza”. Henryk Sienkiewicz – pseudonim Litwos (1846 – 1916) – nowelista, powieściopisarz i publicysta Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r. za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.