Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ławeczki na końcu świata

Klub Przyrodników najpierw wyremontował zabytkową karczmę, teraz zbudował ścieżkę edukacyjną dla młodzieży.

Ścieżka przyrodnicza ma 14 km długości i nazywa się „Szlak Natura 2000 Góry Kamienne – zachowaj bioróżnorodność”. Powstała wokół Stacji Terenowej Klubu Przyrodników – zabytkowej karczmy sądowej w Uniemyślu (gm. Lubawka). Kamila Grzesiak z Klubu Przyrodników informuje, że na ścieżce ustawilono 14 barwnych tablic edukacyjnych, dwie wiaty i kilka ławeczek.

– Kilkunastokilometrową ścieżkę można podzielić na dwa odcinki po 7 km, każdy zakończony przystankiem autobusowym. Trasa ścieżki prowadzi przez lasy, głównie bory świerkowe z domieszką jodły i płatami buczyn, pięknymi widokami i mokradłami.

Schodząc do wsi zahacza się również o kawałek historii tych dwóch miejscowości, by za chwilę móc się zachwycać widokiem ciągnących się malowniczych łąk poprzecinanych górskimi potokami – zachęca.

Ławeczki na końcu świata   Czternaście barwnych tablic edukacyjnych ustawionych na ścieżce ma na celu przybliżenie siedlisk i gatunków chronionych w obszarach sieci Natura 2000 występujących właśnie na tym terenie.

– Serdecznie zapraszam do pieszej wędrówki po obszarze Natura 2000 „Góry Kamienne” w rejonie Uniemyśla i Okrzeszyna – wsi położonych na przysłowiowym końcu świata – mówi Kamila Grzesiak.

Ścieżkę udało się zbudować dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pomocy Nadleśnictwa w Kamiennej Górze, parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim, samorządowcom i osobom prywatnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama