Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Jarosław Kaczyński w Legnicy

Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia, kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, marsz w obronie demokracji i wolnych mediów.

– Pochód będzie wyrazem tego, że Polacy nie zgadzają się z działaniami obecnej władzy i nie popierają ich – mówił prezes PiS do osób zebranych w sali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że na początku przyszłego roku posłowie PiS po raz kolejny złożą wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

– Podsumowanie [prac rządu] będzie we wniosku o wotum nieufności, którego szkic właśnie skończyłem pisać. Pisanie tego rodzaju dokumentu daje ogólny przegląd, którego na co dzień się nie dokonuje. To jest obraz straszliwie smutny i dramatyczny – powiedział Jarosław Kaczyński.

18 listopada minie rok od rozpoczęcia pracy II kadencji Sejmu. Pytany o wskazanie jakiegoś sukcesu obecnej Rady Ministrów, J. Kaczyński odparł, że „wysila umysł, ale nie znajduje”. Prezes PiS zapewnił także, że skuteczna walka z kryzysem uda się tylko wtedy, gdy rządzeniem zajmie się gabinet techniczny – pozaparlamentarny.

Sala PWSZ w Legnicy   Sala PWSZ w Legnicy
Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim przyszło ok. tysiąca członków i sympatyków PiS
Wojciech Obremski

Podczas spotkania z mieszkańcami Legnicy Jarosław Kaczyński kilkakrotnie podkreślał, że ostatnie pięć lat rządów Platformy Obywatelskiej to najgorszy pod względem gospodarczym etap w historii naszego państwa po 1989 roku.

– Musimy przygotować wielką operację pilnowania polskich wyborów – mówił Kaczyński. – Pilnowania tego, żeby te wybory były dobrze policzone. Nie mam dowodów, że poprzednie były sfałszowane, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże – powiedział.

Obecni na sali kilkakrotnie przerywali wystąpienie szefa PiS owacjami.

Podczas dzisiejszej wizyty w Legnicy Jarosław Kaczyński odwiedził także legnicką katedrę, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

W spotkaniu z prezesem Kaczyńskim wzięło udział ponad tysiąc członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL