Nowy numer 33/2018 Archiwum

„Nawigacja w rodzinie”

– Metafora żeglarska, zawarta w tytule, zrodziła się z potrzeby podkreślenia, że życiu rodzinnemu i małżeńskiemu bezustannie trzeba nadawać kierunek – mówi Marta Niedzielska z poradni Pro Familia.

Na sobotę, 24 listopada, w polkowickim Kinie zaplanowano warsztaty małżeńskie. Będzie podczas nich mowa m. in. o poszukiwaniu celu podróży, któremu na imię rodzina i małżeństwo.

Na warsztat złoży się głównie materiał filmowy, zrealizowany z udziałem zaproszonych gości, w tym m. in. Szymona Grzelaka, Jacka Pulikowskiego i Roberta Tekielego. Całość będzie się oczywiście skupiać na tematyce życia małżeńskiego.

– Gospodarz programu wprowadzi uczestników w kolejne, przydatne w małżeństwie, tematy. Będą to np. umiejętność aktywnego słuchania, umiejętnośc werbalnego wyrażania miłości czy omówienie pojęcia ojcostwa – wyjaśnia Marta Niedzielska.

Wiele miejsca organizatorzy chcą poświęcić także zagrożeniom duchowym, uzależnieniom i współuzależnieniom, a także sytuacjom, kiedy potrzebna jest specjalistyczna pomoc psychologa.

– Po każdym poruszonym temacie, prowadzący zaprasza uczestników do warsztatu sensu stricte – czyli przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie za pomocą indywidualnej, anonimowej ankiety – dodaje M. Niedzielska.

Warsztaty przygotowali wspólnie Diakonia Ewangelizacji Diecezji Warszawsko-Praskiej z kręgu Domowego Kościoła (autorzy „Samochodowej Randki Małżeńskiej”) oraz Specjalistyczna Poradnia Rodzinna „Pro Familia”, działająca przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

Zapisy prowadzone są pod nr. tel. 535 854 255, lub pod adresem mejlowym profamilia.polkowice@interia.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma