Nowy numer 24/2018 Archiwum

Już myślą o Bożym Narodzeniu

Po raz trzeci odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania żywności w sklepach i dyskontach spożywczych. Do inicjatywy włączyła się również diecezji legnicka.

W dniach 14 i 15 grudnia w sklepach oraz dyskontach spożywczych na terenie naszej diecezji parafie, które włączą się do akcji „Tak, pomagam!” będą mogły zbierać żywność. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zostanie przekazana potrzebującym rodzinom.

Caritas prowadzi aktualnie rozmowy z właścicielami dyskontów Biedronka, Lewiatan i Polomarket. Zbiórka w pozostałych sklepach jest możliwa, jeśli parafia uzyska zgodę kierownika sklepu. Caritas Diecezji Legnickiej będzie posiadała pozwolenie na zbiórkę wydane przez marszałka województwa.

Zainteresowane parafie powinny zgłosić się do 10 listopada do biura Caritas, pod nr tel. 76 72 44 300 lub emailem legnica@caritas.pl. Warunkiem uczestnictwa jest:

1. Zgłoszenie się do diecezjalnej Caritas

2. Podanie listy sklepów wraz z adresem

3. Odebranie pozwolenia wydanego przez marszałka w biurze Caritas

4. Odebranie materiałów promocyjnych w biurze Caritas

5. Przygotowanie po przeprowadzonej zbiórce sprawozdania wg przesłanego wzoru (zał. nr 1) oraz listy z podpisami osób, które otrzymały produkty (zał. nr 2)

Więcej szczegółów przekażemy po zgłoszeniu się parafii, po 15 listopada.

W ubiegłym roku w 30 sklepach ok. 380 wolontariuszy zebrało pięć ton żywności, która trafiła do 5,5 tys. potrzebujących. Zbiórka odbyła się pierwszy raz w czasie zeszłorocznego adwentu. Została powtórzona przez świętami Wielkanocnymi.

- Nasza zbiórka jest odpowiedzią na mniejszą ilość bezpłatnej żywności, jaką otrzymujemy dla potrzebujących z Unii Europejskiej – mówi Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej. Mowa o pomocy w ramach współpracy z PEAD, czyli Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej.

W jego ramach do diecezji legnickiej w 2010 roku trafiło 1200 ton pomocy, zaś w tym zaledwie 600! A w diecezji legnickiej w 83 parafiach korzysta z tego wsparcia prawie 28  tys. osób!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma