GN 24/2018 Archiwum

Przesłuchanie szefa miedziowej "Solidarności"

Bogdan Orłowski jest jedną z osób, które zostaną wezwane przez policję w celu złożenia wyjaśnień w sprawie odpiłowania napisu „im. Lenina” z bramy Stoczni Gdańskiej w sierpniu tego roku.

Policja sklasyfikowała ten czyn jako akt wandalizmu. Stąd podobne przesłuchania są prowadzone w całym kraju.

Wzywani są poszczególni członkowie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", a biorących udział w sierpniowym usuwaniu napisu „im. Lenina” było 97.

Przypomnijmy, że w połowie maja br. na słynnej bramie nr 2 w Stoczni Gdańskiej pojawił się napis: „Stocznia im. Lenina”. Miało to związek z ideą prezydenta Gdańska o przywróceniu tej bramie jej historycznego wyglądu z 1980 roku.

Obradująca w sierpniu tego roku Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podjęła uchwałę o usunięciu napisu. Wśród głosujących, a następnie usuwających wspomniany napis był Bogdan Orłowski, szef „S” Zagłębia Miedziowego.

Stąd też Bogdan Orłowski dostał wezwanie na komendę policji w celu złożenia stosownych wyjaśnień. Jak szef miedziowej Solidarności ocenia to wezwanie? Jako hańbę, ponieważ istnieje ustawa nakazująca usuwanie symboli totalitarnych z przestrzeni publicznej.

Wraz z Bogdanem Orłowskim wezwanie do stawienia się na komendzie otrzymała Ewa Kosiorowska, również reprezentująca nasz region w Komisji Krajowej "Solidarność".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma