Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kwitnące okna

Jedne z najpiękniej ukwieconych okien należą do domu dziecka, prowadzonego przez bolesławieckie elżbietanki.

Jak informuje Agnieszka Gergont, rzecznik prezydenta miasta, konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach. – Oceniane były najpiękniej ukwiecone okna, najpiękniej ukwiecone balkony, ogródki w zabudowie wielorodzinnej oraz ogródki przy obiekcie użyteczności publicznej i najpiękniej ukwiecony rodzinny ogród działkowy – wylicza A. Gergont.

Ostatecznie w kategorii na najpiękniej ukwiecone okno zwyciężyła Wiesława Kapusta. Tuż za nią uplasował się Dom Dziecka pw. św. Józefa, prowadzony przez zgromadzenie sióstr elżbietanek.

W kategorii na  najpiękniej ukwiecony balkon  jury najwyżej oceniło kompozycje Renaty Sondaj i Anny Kauzik. Drugie miejsce zajęła Czesława Palczak, a trzecie – Wanda Sadowska.

W kolejnej kategorii oceniano najpiękniej ukwiecony ogródek kwiatowy w zabudowie wielorodzinnej. Tutaj bezkonkurencyjny okazał ogródek Adolfiny i Jerzego Furtaków. Drugie miejsce przyznano Krystynie Żytniak, a trzecie – Antoninie Rybak i Stefanii Kowalczyk.

W kategorii na najpiękniej ukwiecony ogródek kwiatowy przy obiektach użyteczności publicznej pierwsze miejsce przyznano przychodni Stomed s.c. Szczepańscy, drugie – PHG Tabaza s.c., a trzecie – PH. Beta s.c .

W ostatniej, piątej kategorii konkursu na najpiękniej ukwiecony ogród działkowy zwyciężył Rodzinny Ogród Działkowy "Tulipan". Na drugim miejscu znalazł się Rodzinny Ogród Działkowy "Astromeria", a na trzecim –  Rodzinny Ogród Działkowy "Wiarus".

Laureaci otrzymali talony wartości od 250 do 1800 zł, do zrealizowania naturalnie w sklepie ogrodniczym. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują płytę DVD zawierającą konkursowe prezentacje kwiatowe oraz dyplom za uczestnictwo. Wyniki ogłoszono w bolesławieckiej Sali Rajców.

Pomysłodawcą konkursu było Towarzystwo Miłośników Bolesławca, a pomógł go przeprowadzić Urząd Miasta Bolesławiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma