Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odkryto zapomniane freski

Konserwator zabytków szuka naukowców, którzy odrestaurują nowo odkryte freski w katolickim kościele w Bukowcu koło Jeleniej Góry.

Ta wiadomość z jednej strony była zaskoczeniem, a z drugiej strony – takie odkrycia w naszym regionie zdarzają się coraz częściej.

W kościółku parafialnym pw. Jana Chrzciciela w Bukowcu odkryto freski. Jest to kolejne takie zdarzenie po niedawnym odkryciu fresków m.in. w pałacu w Ciechanowcu i byłym klasztorze cystersów w Jeleniej Górze-Cieplicach..

Na razie Wojciech Kapałczyński, szef jeleniogórskiej Delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, rozpoczął rozmowy z naukowcami z Krakowa. Chodzi o naukowe opracowanie znaleziska oraz odrestaurowanie odkrytych fresków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma