Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wiceminister u pograniczników

Piotr Stachańczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odwiedził sztab Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku.

Gość, który w MSW odpowiada za reorganizację Straży Granicznej, przyjechał do Kłodzka w towarzystwie gen. bryg. SG Dominika Tracza, komendanta Głównego Straży Granicznej.

Wiceminister wyjaśniał w Kłodzku założenia restrukturyzacji Straży Granicznej na południowej granicy Polski. Zakłada ona m.in. nowy model funkcjonowania tej formacji, której priorytetem będzie ochrona zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i zwalczanie nielegalnej migracji.

W praktyce może to oznaczać likwidację niektórych placówek Straży Granicznej lub w najlepszym przypadku ich łączenie. Od kilku dni niepokój panuje wśród części funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, który obejmuje m.in. placówki w Jeleniej Górze i Legnicy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni boją się zwolnień i całkowitej likwidacji oddziału.

Podczas swojej wizyty w Kłodzku wiceminister Stachańczyk zapowiedział, że zanim będzie powzięta decyzja co do dalszego istnienia oddziałów na południu Polski, poprzedzi ją analiza uwzględniająca rzeczywiste zagrożenia. - Głównym zadaniem Straży Granicznej wewnątrz kraju będą sprawy związane z cudzoziemcami - ich pobytem i zatrudnieniem oraz kwestiami związanymi z handlem ludźmi - powiedział P. Stachańczyk.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dotyczącej restrukturyzacji Straży Granicznej na południowej granicy RP, minister odwiedzi również Śląski Oddział Straży Granicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma