Nowy numer 25/2018 Archiwum

Inwestycja za 250 mln

W podstrefie Zgorzelec spółka Aerosol International rozpocznie budowę nowoczesnego zakładu produkcji opakowań do aerozoli.

Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości 5 października wręczyła inwestorowi zezwolenie na prowadzenie inwestycji w strefie. To 97 zezwolenie, jakie wydał zarząd KSSE MP.

– Inwestor zadeklarował, że zainwestuje 180 mln zł. W rzeczywistości będzie to ponad 250 mln zł, powstanie ponad 300 miejsc pracy – zapewnia prezes Krawczyk.

Spółka Aerosol International kupiła 6-hektarową działkę. Firma będzie wykorzystywać innowacyjne technologie do produkcji opakowań. Stworzy także w Zgorzelcu centrum badawczo-rozwojowe.

– To bardzo ważna dla miasta inwestycja – powiedział Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca. – Dzięki niej, po raz pierwszy od prawie 30 lat powstanie u nas kilkaset nowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że pierwsza inwestycja w naszej podstrefie zachęci kolejnych przedsiębiorców do zainteresowania się ofertą inwestycyjną naszego miasta.

Nowe firmy zainwestowały do tej pory w KSSE MP ponad 1,76 mld zł. W zakładach na terenie strefy stworzono około 4800 miejsc pracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma