Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szkoła Orląt

Prawdopodobnie dzięki takim inicjatywom jak ta w Tymowej uda się wśród najmłodszych Polaków zachować pamięć o historii dawnych Kresów Wschodnich.

Kolejna podstawówka na terenie diecezji otrzymała patronat wyjątkowy, bo odnoszący się do – pomijanego przez dziesięciolecia – fragmentu naszych dziejów. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Tymowej – tak od 21 września brzmi oficjalna nazwa placówki. W uroczystościach wziął udział biskup pomocniczy Marek Mendyk, który przewodniczył Mszy św. poprzedzającej akt nadania imienia. Nowy sztandar z wyhaftowaną nazwą i białym orłem ufundowali rodzice uczniów oraz mieszkańcy wsi Tymowa, Chełmek Wołowski i Dziesław. Podczas uroczystości przypomniano słowa kard. Wyszyńskiego: „Pamiętajcie, orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma