Nowy numer 25/2018 Archiwum

Imieniny w Małej Moskwie

Schizofrenia czy po prostu koniunkturalizm? Sam nie wiem, czy wolę u władzy ludzi chorych czy po prostu cwaniaków...

To jakieś takie dziwne. Jedna z największych imprez kulturalnych Legnicy jest związana z Najświętszą Marią Panną. A mimo tego obecne władze miasta nie chciały dopuścić w Wielkim Poście do postawienia w Rynku wystawy pokazującej skutki aborcji, tłumacząc, że lepiej „postawić ją w miejscu, gdzie ludzie będą do tego bardziej przygotowani”. Czyli na gruntach parafialnych, ale broń Boże, obok katedry, Matki Kościołów Diecezji.

Czyli żyjemy w rzeczywistości, w której wybiera się te elementy z chrześcijaństwa, które jakoś nie psują nam humorów. Te, które nam psują ten humor, usuwamy. Tak – wszelkie skojarzenia z abortowanymi dziećmi mile widziane.

Mamy więc swoistą schizofrenię rodem z głębokiego PRL-u, gdzie walka z Kościołem trwała w najlepsze, ale partyjni i tak szli do kościoła ochrzcić dzieci. Teraz mamy odwrotnie – miłe słówka w mediach, a nieoficjalnie zakazy i spychanie religii do podręczników historii. To choroba czy spuścizna Lenina i Stalina? To w Małej Moskwie bardzo możliwe…

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma